Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Викладання сучасної літератури в школі на прикладі роману М. Петросян &Будинок, в якому ...&

Реферат Викладання сучасної літератури в школі на прикладі роману М. Петросян &Будинок, в якому ...&





инок змінився Домом. А передувала цьому молитва. Єдина справжня з тисяч, єдина, в якій я попросив чогось для себе самого, не знаючи до пуття, чого прошу. Її почули - а може, це було просто збіг, хоча збігів не буває, - і я опинився у Сірому Домі, в місці, створеному для таких, як я, нікому не потрібних, або потрібних не тим.

Тільки побачивши його, я зрозумів: це те саме, про що я просив. На стіні було написано: «Привіт всім викиднів, недоносків та перенесенні ... Всім уроненную, зашібленним і недолетевшім! Привіт вам," діти стебел!» Я вмів читати, хоча живуть в материнському будинку і стверджували протилежне. І ввійшов, вірячи, що моя молитва була почута. Увійшов і став Македонським, залишивши позаду Ангела і Дебіла, обох раз і назавжди ... »(с. 127)

. Домашнє завдання.

Подумати про значення Ліси в цьому романі. Скласти схему соціального будови Будинки (персонажі), читаємо стор.137 (2) - 351 (2)

Другий урок зачіпає вже більш глибокий образ - образ Лісу. Також ми поговоримо про порядки і соціальній структурі Будинки.


Тема уроку. «Будинок, в якому ...» міфологічний образ світу


Форма уроку. Урок-діалог.

Цілі: - сформулювати соціальний образ світу М. Петросян;

- визначити значення «зграї», «ватажка»

- яку роль відіграють вихователі та вчителі в Будинку

- актуалізувати для учнів моральні проблеми твору;

Методичні прийоми: аналітична бесіда, складання аналізу елементів твору.

Обладнання: книга з твором, роздатковий матеріал, мультимедійна дошка, випереджаюче домашнє завдання.

Хід уроку

. Організаційний момент.

Здравствуйте! Ми продовжуємо знайомство з твором М.Петросян «Будинок, в якому ...» Сьогодні ми розглянемо Будинок з соціальної точки зору.

Подивіться на епіграф нашого уроку: «Кожен сам вибирає собі Дом. Ми робимо його цікавим або нудним, а потім вже він змінює нас ».

Як ви розумієте ці слова героя роману Сфінкса?

. Перевірка будинок. завдання

На будинок вам було задано скласти схему соціального будови Будинки.











Давайте подивимося: «Будинок був їхнім будинком, вихователі були присутні, щоб підтримувати в ньому порядок, вчителя - щоб старшим не було нудно, директор - щоб не розбіглися вчителя.... Не було надії проникнути в їхній світ. Вони його придумали самі. Свій світ, свою війну і свої ролі. »« Зграї будувалися за принципом сходів. Кожна сходинка - жива душа. Ламалася сама верхня - першої ставала попередня. На місці обезголовленої піраміди тут же виростала нова верхівка. Так було завжди і у всіх, крім Фазанів. У кожній зграї був не тільки свій перший, але й свій другий. Навіть у Птахів, хоча Стерв'ятника відділяло від зграї величезну відстань - не менше, аніж в сімнадцять порожніх перекладин - мався Дракон, готовий, якщо з ватажком щось трапиться, зайняти його місце. Порядок порушувався тільки у разі повалення ватажка кимось з стояли багато нижче. Але тоді цей нижній займав верхнє місце. Те, що в шостий не сталося ні того, ні іншого, вказувало на третій варіант. »

«Чорно-білий фазанів стіл. Тихий кошмар вивчають чужі тарілки поглядів. Половина Фазанів на дієті - у кожного своя - так що за вмістом чужих тарілок стежать дуже пильно. Підраховують калорії. »Ватажок у них Джин. «По сусідству - Щура. Буяння фарб і сплески божевілля. »У ватажків у них Рудий, колишній Смерть, що ховає себе за потворними величезними зеленими окулярами і різнобарвним білизною. «Далі - чорні Птахи в кошмарних слинявчиках ...» Стерв'ятник, що втратив брата, носить траур. Велика Птах і його пташенята. «Шоста зображує душевність. Якщо їм вірити, то в групі зібралися суцільно веселуни і любителі розіграшів. Щоправда, більшу частину їхніх жартів я не хотів би випробувати на власній шкурі, і гучний сміх теж не довіряв, але все це були дрібниці. В цілому вони намагалися як могли. »Попей, що захотів поміняти правила, взявши на себе відповідальність за Закон, і поплатився за це життям.

Міркування Курильщика не сильно далекі від істини: «Третьої, четвертій і шостій нелегко. Фазани - хороші, Щури - погані. І ті й інші до того перестаралися з іміджем, що іншим доводиться викручуватися, щоб хоч якось вклинитися між ними. У третьої це виходить краще, у шостий - гірше, а четверта занадто нечисленна для ... для, скажімо так, повноцінної гри. »

Тільки чи можна назвати їх життя тільки грою?

. Ліс.


Назад | сторінка 10 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Чи правильно було канонізувати Миколи II і його сім'ю
  • Реферат на тему: Як все було. ГУЛАГ
  • Реферат на тему: Як все було: ГУЛАГ
  • Реферат на тему: Спочатку було ... слово
  • Реферат на тему: Як було знято з авіаліній АН-10