ті Власні ОЦІНКИ и суджень з даної проблеми. Досвід других вчителів показує, что проведення уроків - практікумів дозволяє розшіріті, поглібіті и сістематізуваті знання учнів, найбільш Ефективно застосуваті їх на практіці.
Підбір джерел ведеться таким чином, щоб смороду відображалі Різні подивись на проблему. Робота з документом набліжає учнів до досліджуваному події, створює особливий емоційній фон сприйняттів. Це дозволяє учням віробіті свое власне Ставлення до розглянутої проблеми. Навчальний процес набуває дослідний характер. Змінюється и функціональна діяльність вчителя: Він Виступає Переважно як організатор и координатор Самостійної роботи учнів.
МЕТОДИЧНИЙ ДОДАТОК
Тема: Російське видання дворянство в кінці XIX - початку XX століття. Історико-психологічний портрет.
Цілі уроку:
. Освітня: на Основі поглиблення історічніх знань про роль и місце російського дворянства в жітті России показати унікальність цього стану;
. розвиваючий: розвіваті вміння учнів аналізуваті, порівнюваті, узагальнюваті історичні джерела; зіставляті ціннісні орієнтірі минули и современного поколінь; вірішуваті Проблемні Завдання;
. виховна: віховуваті Любов і повагу до истории Нашої Батьківщини; позитивне ставлення до роботи.
Тип уроку: урок Пояснення нового матеріалу.
Хід уроку:. Організаційний момент .. Вступне слово вчителя:
СЬОГОДНІ ми Спробуємо з вами, діти, наблізітіся до розуміння складного, суперечлівого и унікального Явища России, Яким Було Російське видання дворянство в кінці XIX початку XX століть.
Епіграф до уроку (пишеться на дошці):
«Я не можу НЕ поважати мого дворянства. У нас створівся століттямі Якийсь ще ніде НЕ баченій вищий культурний тип, Якого немає в цілому мире, - тип всесвітнього вболівання за всех. Це - тип російська ... ВІН зберігає в Собі майбутнє России »
Ф.М. Достоєвський.
Вчитель: Епіграфом до уроку я Вибравши слова одного з героїв роману Ф.М. Достоєвського «Підліток» (читає).
А з Іншого боку, хочеться навести слова графа Честерфилда, англійського письменника и депутата палати лордів Британського парламенту XVIII століття, звернення до сина:
Подівішся на теперішніх батьків, І, здається, что не так Вже погано буті сиротою, а глянеш на Синів, так здається, что не так Вже погано залішатіся бездітнім ».
Учні запісують тему уроку и епіграф в Зошиті.
Вчитель: Таким чином, проблемне питання нашого уроку - «Чі могло в наступаючим XX столітті, при поступальний еволюційному розвітку России, у російського дворянства як невід'ємної Частини нашого Суспільства буті майбутнє? »(Запісує питання на дошці, а учні в зошит). На це питання и треба буде відповісті вам после мого пояснення, в кінці нашого уроку.
Для качану, хлопці давайте разом з вами згадаємо: що ж таке табору? Які стани існувалі в Російській імперії?
(бесіда з учнямі).
Для поглиблення и сістематізації ваших знань Послухайте Доповідь учня на тему «Розвиток СОЦІАЛЬНОГО та правового статусу дворянства в России». Складіт...