p>
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, стінна карта В«Україна в роки Другої Світової ВійниВ», атлас. p> етап уроку:
І. Оргмомент
ІІ. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. Перевірка знань
ІV. Вивчення нового матеріалу
V. Закріплення вивченості матеріалу
VI. Підсумки уроку
VII. Домашнє Завдання
ХІД УРОКУ
І. Оргмомент
ІІ. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. Перевірка знань
фронтальних опитування.
1) Який внесок зробім Україна у Перемозі над Німеччіною?
2) Назвіть причини депортації Кримських татар, вірмен, болгар у 1944 р.
3) Чі можна боротьбу УПА проти сталінського режиму вважаті Громадянська війною?
Вивчення нового матеріалу
Самостійна робота за підручніком. Складання табліці В«Досягнення української культури в роки ВійниВ»
Сфера культури
Досягнення
Освіта
Наука
Література
Театр и кіно
ЗМІ
Церковне життя
Закріплення вивченості матеріалу
1) Назвіть здобуткі українських вчених у роки Війни
2) Охарактеризуйте внесок митців у Перемогу над ворогом
3) Якими були Наслідки окупації для української культури?
VI. Підсумки уроку
VII. Домашнє Завдання
Працювати текст підручника В§ 9.
Тема 7. Адміністративно-теріторіальні Зміни. Вихід УРСР на міжнародну арену
Мета. Охарактеризувати Зміни геополітічного становіща України, что відбуліся после Другої Світової Війни. З'ясувати адміністративно-теріторіальні Зміни в повоєнній годину. Пріщеплюваті навички порівнюваті ї зіставляті однотіпні Історичні події, Процеси, віділяючі на Цій Основі Головні ознакой Певного історічної періоду. Віховуваті Інтерес до своєї истории. p> Тип уроку: урок засвоєння новіх знань.
Обладнання: підручник, атлас.
ХІД УРОКУ
І. Оргмомент
ІІ. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. Засвоєння нового матеріалу
Адміністративно-теріторіальні Зміни. Розповідь вчителя. p> Питання про Західний кордон СРСР, а відповідно й України, ГОСТР Постав во время Завершальний операцій Другої Світової Війни в Европе, Воно активно обговорювалося во время Тегеранської (1943), Ялтінської (1945 р.) Та Потсдамської (1945) конференцій лідерамі держав антігітлерівської коаліції.
Остаточно змалюють повоєнніх кордонів УРСР сформуваліся у процесі україно-польського, україно-чехословацького, україно-румунський територіальних розмежування та юридичного закріплення західноукраїнськіх земель, что увійшлі до складу УРСР ПРОТЯГ 1939-1945рр. Особливо складаний ї трівалім Було врегулювання територіальних питання з Польщею та ЧСР. На цею процес однозначно вплівало міжнародне становище, зокрема Прагнення СРСР закріпітіся у Східній Европе. p> Перший Крок на шляху україно-польського теріторіального розмежування стала Люблінська угода между УРЯДОМ УРСР и польським Тимчасова Комітетом национального Визволення від 9 вересня 1944 р. Відповідно до цього документа частина споконвічніх Українських земель (частина Підляшшя, Холмщина, Посяння, Лемківщина), де проживало почти 800 тис.. украинцев, Передавати Польщі. У такий способ сталінське керівництво Опис намагалося підтріматі польський прорадянській уряд и згладіті Негативним сприйняттів польською громадськістю Радянської агресії 1939 р
Домовленість между СРСР та Польщею Було досягнутості 16 серпня 1945 во время Підписання договору Стосовно радянсько-польського державного кордону. Ця угода закріплювала кордон по В«Лінії Керзона В»з відхіленням на Схід (на Користь Польщі) на 5-8 км, а на окрем ділянках на 17 км (район Немирів-Ялувка) - и даже на 30 км (район р.. Солонія І м. Крілів).
Остаточно процес польсько-українського розмежування завершівся 1951 р .. коли на Прохання Польщі відбувся обмін Прикордонними теріторіямі. Унаслідок цього до Львівської области увійшлі земли В районі міста Крістополя (Згідно перейменованого в Червоноград), а до Польщі підійшлі территории довкола міста Нижні Устрики Дрогобицької области.
Із набліженням Радянська військ до кордонів Чехо-Словаччини Постав питання про подалі частку Карпатської України. У радянсько-чехословацькіх переговорах з емігрантськім УРЯДОМ Є. Бенеша и договорі про дружбу, взаємодопомогу и післявоєнне співробітніцтво между ЧСР та СРСР (12 грудня 1943 р.) питання про Карпатський Україну вірішувал...