а робота.
Учні завершують пейзаж за поданням акварельними або гуашевими фарбами. Завдання передати в ньому перспективу і створити враження глибини на площині за допомогою кольору.
До квітів, позірним ближче свого фактичного розташування -виступающімі відноситься головним чином теплі кольори, а до відступаючим, удаваними далі свого розташування на площині - холодні кольори.
. Підведення підсумків уроку.
Здайте, будь ласка роботи. Поспостерігайте за змінами станів природи, виконайте кілька начерків з натури, і принесіть їх на наступне заняття. Також принесіть на наступне заняття фарби, пензлі, палітру, папір.
Заняття №3
Тема заняття: Технологія живопису акварельними і гуашевими фарбами.
Цілі заняття: Знайомство з гуашшю та аквареллю. Вивчення чим різняться фарби гуашеві й акварельні.
Задачи.
. Навчати техніці живопису; закріплювати образотворчі прийоми і засоби пейзажу.
. Розвивати творчі здібності, розширювати діапазон почуттів, уяви, фантазії.
. Виховувати активне естетичне ставлення до дійсності, мистецтву, явищам художньої культури.
Устаткування заняття:
) для вчителя;
) для учня.
. Методичні таблиці послідовність малювання пейзажу. Гуашеві фарби і акварельні, кисті, палітра, два аркуші паперу формату. А: 4. План - конспект уроку.
. Гуашові фарби, пензлі, палітра, аркуш паперу А4.
Структура заняття.
. Організаційний момент (2 - 3 хв.)
. Повідомлення теми заняття і постановка мети (3 хв.)
. Виклад?? ового матеріалу (10 хв.)
. Закріплення нового матеріалу шляхом усного фронтального опитування (5 хв.)
. Практична робота (20 хв.)
. Підведення підсумків заняття (2 - 3 хв.)
. Постановка домашнього завдання (3 хв.)
Хід заняття.
. Організаційний момент.
Вітання, перевірка присутніх, організація робочих місць.
. Повідомлення теми заняття і постановка мети.
Сьогодні на уроці я поясню, чим відрізняються гуашеві фарби від акварельних. 3. Виклад нового матеріалу.
Під час викладу нового матеріалу вчитель показує відмінності між гуашевими і акварельними фарбами, пояснює, що з цих мальовничих технік техніка роботи гуашшю є найбільш складною.
Техніка роботи гуашшю.
. Гуашові фарби на відміну від акварелі, позбавлені прозорості і володіють покриває здатністю. Якщо треба переписати якесь місце, то краще всього почекати поки фарба просохне.
. Не можна хаотично і безсистемно наносити мазки фарби. Це руйнує форму, вносить строкатість, безлад і не сприяє передачі матеріалу, обсягу, простору. Форма, напрям і характер мазка в живописі залежать від форми предмета, характеру його поверхні і матеріалу. Слід знати, що мазок, найбільш насичений, наближає зображення до глядача, а менш - віддаляє. З цієї причини фон в пейзажі (натюрморті) це лесообразно виконувати не такими густими і насиченими мазками, як предмети переднього плану. Зображуючи небо, даль або колір туману, не слід наносити фарбу так само важко і густо, як ми кладемо її, зображуючи землю, щільні або важкі предмети. Їх краще прокладати тонким і нещільним шаром. До сказаного слід додати, що масштаб колірних плям, штриха, мазка залежить від розміру образотворчої площини. Зараз зосередьтеся на вправах. Пробуйте різні технічні прийоми і колірні палітри доти, поки не знайдете те поєднання, яке вас дійсно влаштує. Гуашшю пишуть: мальовничо, корпусно, прозоро, з Розпливаючись, затеками (при передачі м'якості і легкості хмар), декоративно.
Майстра живопису часто застосовують у акварельних роботах гуашеві фарби, змішуючи їх з акварельними фарбами.
Для роботи гуашшю застосовують м'які, але пружні кисті, як плоскі, так і круглі (щетинні).
У результаті повинні вийти чисті, насичені і яскраві кольори. Проведіть експеримент і переконайтеся самі.
По таблиці «Технічні прийоми живопису» проводиться пояснення,
Як писати крону дерева
Крок 1 - темні тони: Пройдіться по папері широкою стороною пензлика з фарбою, лише зрідка повертаючи її, щоб написати окремі фрагменти листя.
Крок 2. середні тони: Тепер додайте середні тони, опрацьовуючи краю крони, повертайте ...