казують рід, а над присудком вписують закінчення, відзначають інші орфограмми10 мін4. Физхвилинка 1,2,3,4,5 - вийшли пальці погуляти Цей пальчик найсильніший, Найтовстіший і великий. Цей пальчик для того, Щоб показувати його. Цей пальчик найдовший І стоїть він в середині Цей пальчик безіменний ... Він розпещений самий. А мізинчик хоч і малий ... Дуже спритний і удал.Учащіеся повторюють за вчителем 2 мін5. Продовження повторення матеріалаУчебнік стор.48, упр. 447, повторення правила на стор. 138,140,17 У робочому зошиті знайти помилки і виправити. (слайд 7) Повторюють правила 7 мін6. Підведення підсумків уроку Про що ми сьогодні говорили на уроці? Учні відповідають на запитання вчителя 3 мін7. Рефлексія Організовує бесіду: - Що дізналися нового?- Продовжіть фрази Тепер я знаю ... Мені було цікаво ... - Оцініть свою роботу на урокеДеті діляться враженням. Відповідають на вопроси3 мін8. Домашнє заданіеУпр.448Учащіеся записують д/з в дневнік2 хв
Тема: Поговоримо докладніше про рід і числі іменників і прикметників. Узагальнення " .
Тип уроку: Повторення пройденого матеріалу
Мета уроку: розвивати вміння точно вживати імена прикметники в усній і письмовій мові; формувати навички правопису закінчень прикметників залежно від роду і числа іменників, з якими вони пов'язані; формувати стійкий навик дії з алгоритму Як дізнатися число, рід, відмінок імені прикметника? Як не помилитися у його закінченні? Raquo ;; розвивати вміння спостерігати, порівнювати, робити висновки, узагальнення.
Плановані результати:
Особистісні: уявлення про російською мовою як мовою своєї країни; усвідомлення мови як засобу усного та письмового спілкування, а себе - як носія російської мови; уявлення про багаті можливості російської мови, про способи підвищення точності і виразності мовлення; поява елементів свідомого ставлення до своєї мови, розуміння необхідності контролю за її якістю.
Регулятивні УУД: розуміти, приймати, колективно ставити і зберігати навчальну задачу; планувати (у співпраці з учителем, однокласниками, а також самостійно) свої дії для вирішення конкретних мовних і мовленнєвих завдань.
Пізнавальні УУД: цілеспрямовано слухати вчителя і однокласників, приймати інформацію, визначати своє ставлення до почутого; читати і розуміти навчальні завдання, слідувати інструкціям; читати і розуміти вказаний навчальний текст, знаходити в ньому необхідні відомості, співвідносити їх з відомими; помічати слова, вирази, що вимагають уточнення значення; виконувати дії для з'ясування значення (задавати питання, звертатися до словника, намагатися зрозуміти з контексту).
Комунікативні УУД: брати участь у спільній розмові, в діалозі, виконуючи прийняті правила мовної поведінки; брати участь у спільній діяльності (у парі, у групі), домовляючись (під керівництвом вчителя) про організацію роботи, до прояву доброзичливих відносин з партнерами; надавати взаємодопомогу, здійснювати взаємоконтроль; задавати питання, відповідати на питання інших; слухати висловлювання співрозмовників; висловлювати свою думку.
Обладнання: підручник, зошит, комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація.
Форми роботи учнів: індивідуальна, фронтальна.
УМК Гармонія
Хід уроку
Таблиця Б.3 - План конспект уроку
Етапи урокаСодержаніе урокаВремяДеятельность учітеляДеятельность ученіка1. Організаційні моменти тепер перевір, дружок, готовий ти почати урок? Чи все у тебе в порядку Книжка, ручка і зошит? Перевірили? Сідайте! І з ретельністю трудіться! Учні готують своє робоче місце3 мін2. Актуалізація пройденого матеріалу Словникова робота (Слайд 2) - Які ненаголошені голосні пропущені в словникових словах? Якою частиною мови є слова з пропущеними закінченнями? Як визначили? Учні працюють в зошиті і відповідають на питання учітеля7 мінЧто нам допоможе визначити закінчення у прикметників? Робота в зошиті.- Запишіть, розкриваючи дужки, поєднання слів з питаннями. Як визначити рід прикметників? Виділіть закінчення.- Яке слово є командувачем raquo ;?- Яка послідовність дій при визначенні закінчення прикметника? (Слайд 3) 3. Закріплення раніше вивченого матеріалу Запис пропозиції. Перший весняний квітка - ніжний пролісок Завдання: слово пролісок розібрати за складом.- За допомогою, якої частини мови показано своєрідність цветка?- Що таке прикметник? Що воно означає? На які питання відповідає?- З якою частиною промови пов'язано прикметник?- У чому воно залежить від іменника?- Як дізнатися рід і число імені прикметника? Відгадайте загадки. Струмочки біжать швидше. Світить сонечко тепліше. Воробей погоді радий. Заглянув до нас місяць. (Березень) Мишка виліз з барлогу. (П...