. Немов Р.С. Психологія: Учеб. для студ. пед. вузів: У 3 кн.- 3-е вид.- М.: Гуманит. вид. центр ВЛАДОС, 1999. - Кн. 1. Загальні основи психології.- 688с.
25.Педагогіка: педагогічні теорії, системи, технології. / Под ред. С.А. Смирнова.- М.: Видавничий центр «Академія», 1999. - 512 с.
26.Петровскій А.В., Ярошевський М.Г., Психологія.- М., - 1990.
27.Плотнікова Е.Б. Виховний потенціал навчання в сучасних умовах / / Початкова школа.- 2007. - № 11. - С. 14-15
28.Подласий І.П. Педагогіка. М.: «Просвещение» Гуманит. Вид. Центр ВЛАДОС, 1996. - 432 с.
29.Подласий І.П. Педагогіка початкової школи.- М-.: Владос, 2008. 464 <# «justify"> Додаток 1
Тема уроку: Поняття
Цілі:
Сформувати вміння визначати предмет по заданих властивостях, виділяти суттєві властивості, визначати об'єкт за вказаними властивостями, формулювати визначення поняття, вказувати властивості, складові його властивості;
Забезпечити умови для розвитку пам'яті, логічного мислення, пізнавальних інтересів;
Створити умови для формування особистісних якостей.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: персональний комп'ютер, підручник, робочий зошит, мультимедійний проектор.
Хід уроку. Організаційний момент
Здрастуйте, хлопці. Мене звуть Олена Анатоліївна. Сьогодні урок інформатики проведу у вас я. Сідайте.
II. Актуалізація знань
На минулому уроці ви написали контрольну роботу. Зараз я оголошу вам ваші оцінки, і ми проаналізуємо, завдання, які були в контрольній роботі.
III. Пояснення нового матеріалу
Хлопці, от якщо я вам скажу уявити стіл, як він виглядатиме? А машина?
А якщо я вам скажу представити молекулу води? Ви зможете її уявити?
Правильно. Ви не зможете її представити, тому що ви її не бачили і у вас не зберігся її образ в пам'яті.
Існують два взаємопов'язані світи: світ об'єктів реальної дійсності і світ понять про об'єкти. Світ понять відноситься до нашого мислення, це віртуальний світ. Зустріч з будь-яким предметом або явищем залишає в пам'яті людини образ.
Наприклад, у Колиного тата є автомобіль. У Колиної пам'яті є образ цього автомобіля. Хлопчик сфотографував його. Всі автомобілі, які є, були і будуть, мають спільні елементи, властивості і призначення.
Що є у кожної машини? Давайте перерахуємо загальні елементи і властивості, які ми бачимо.
Так само є інші властивості, які теж є у автомобіля, але вони не відображені на картинці. Наприклад, такі властивості як: має мотор, призначений для перевезення або служить транспортним засобом і т.д.
Всі перераховані елементи, властивості і призначення є у всіх автомобілів: великих і маленьких, дорогих і дешевих, нових і старих, вантажних і легкових.
Всі властивості автомобіля - і суттєві, і несуттєві - складають його характеристику. Перерахувати істотні властивості об'єкта - значить, сформулювати поняття:
«Автомобіль - це транспортний засіб, призначений для перевезення людей і вантажів, що має мотор, кермо, ку...