План-конспект
уроку географії
клас
Виконала: студентка V курсу
Ф-т: СПІП
Жучева Тетяна Олексіївна
Перевірила: Гладун Л.А.
Іркутськ 2009
Урок з утримання 6 класу
Розділ: "По Росії"
Тема: "Моря біля берегів Росії"
Мета: Дати дітям чіткі знання про Росію як про морській державі; Розширити і уточнити уявлення про морях і океанах.
Розвивати просторове орієнтування через роботу з картою. Розвивати зв'язне мовлення через складання описового оповідання про природу морів Північного-Льодовитого океану;
Виховувати дбайливе ставлення до природи, вчити цінувати красу і наявні багатства нашої Батьківщини. p align="justify"> Обладнання: Фізична карта Росії, Слайди, Таблиця "Моря і океани Росії, контурні карти для кожної дитини, підручники, схеми, фотографії морів.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Привітання учнів.
Завдання: Сяде той, хто згадає і назве назву океану. (Уважно слухати один одного)
На дошці:
Назви зайве
) Тихий океан, Північний-Льодовитий океан, Атлантичний океан, Баренцове море.
) Море Лаптєвих, Охотське море, Балтійське море, Японське море, Тихий океан.
2. Актуалізація знань
Хлопці як ви думаєте, чому Росію називають морською державою? Чому? p align="justify"> Учитель вводить поняття Держава - від слова тримати, тримає.
Морська держава - море тримає, допомагає своїм господарським значенням.
3. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці ми будемо знайомитися з новою темою "Моря біля берегів Росії", а так само дізнаємося, чому ж Росію називають морською державою.
Учитель звертає увагу дітей на фізичну карту Росії.
4. Повідомлення нових знань
Води трьох океанів омивають береги Росії - на півночі Північний Льодовитий океан, на сході - Тихий, на заході і південному заході - Атлантичний. Їх вплив на природу Росії величезне. p align="justify"> Завдання: Відкрийте і покажіть ці океани на фізичній карті (форзац другий підручника), а хтось один покаже біля дошки. Хлопці подивіться уважно на карту, крім океанів на карті можна зустріти так само і моря. Моря - це своєрідні "окраїни" океану. Вони відокремлені від нього островами. Тринадцять морів омивають Російські землі, Більшість їх окраїнні. Але є і внутрішні моря, з усіх боків вони оточені сушею і пов'язані з океанами тільки протоками. p align="justify"> Словникова робота: Нові слова читаємо хором і записуємо в зошити. (Моря, окраїнні моря, внутрішні моря)
Східно-сибірське море
В
Балтійське море
В
Учитель вивішує фотографії на дошку з назвами морів. Хлопці знайдіть ці моря на фізичній карті і назвіть, яке з них є околичних, а яке внутрішнім? Чому? p align="justify"> У кожного моря свій неповторний вигляд, характер. Учитель пропонує дітям перегляд слайдів. p align="justify"> Учитель звертає увагу дітей на дошку: На вивішені картки з назвами океанів.
Заданіе1: Підібрати моря по відношенню до океанів.
В В
В
Завдання 2 : Користуючись фізичною картою, відмітьте ці моря в своїх контурних картах.
Физминутка
Заглянули ми в ліси
Що за диво-дива
Білка скаче по деревах
Під кущем сидить лисиця.
На гілках сидять пінгвіни
Льву великим чешуть спину
Миша ганяє кенгуру
А ведмідь дере кору
Ось такий веселий ліс,
У ньому повнісінько чудес.
методика урок географія море океан
5. Первинне закріплення
Завдання: Перенесення таблиці в зошит
Таблиця № 1: Моря і океани Росії
Назва мореГеогр-е положеніеГлубіна морейТемпература морейЕк...