Зміст 
   Завдання 
  1. Вибір електродвигуна і кінематичний розрахунок 
  2. Вибір матеріалів шестерень і коліс і визначення допустимих напружень 
  3. Розрахунок третього ступеня редуктора 
  4. Розрахунок другого ступеня редуктора 
  5. Розрахунок першого ступеня редуктора 
  6. Основні розміри корпусу і кришки редуктора 
  7. Розрахунок веденого валу і розрахунок підшипників для нього 
  8. Розрахунок проміжного (третього) валу і розрахунок підшипників для нього 
  9. Розрахунок проміжного (другого) валу і розрахунок підшипників для нього 
  10. Мастило 
  11. Перевірка міцності шпонкових з'єднань 
  Список використаної літератури 
    Завдання 
   Спроектувати триступеневий циліндричний редуктор. 
  Прийняти: 
  Розрахунковий ресурс: 14294 години. 
 В   
 Технічна характеристика редуктора: 
  Потужність двигуна Рдв, кВт: 19,5. 
  Частота обертання двигуна nдв, об/хв: 945. 
  Момент на тихохідному валу Мт, Н В· м: 8000. 
  Зачеплення: прямозубого. 
    1. Вибір електродвигуна і кінематичний розрахунок 
   Кінематичний розрахунок. 
  ККД редуктора: 
   О·ред = О·цп3 В· О·п3 
   О·цп = 0,95 ... 0,97; приймаємо О·цп = 0,96 - ККД закритою циліндричної передачі; 
  О·п = 0,99 - ККД пари підшипників кочення. 
  О·ред = 0,963 В· 0,993 = 0,86 
  Електродвигун: 
  Pдв = 19,5 кВт; nдв = 945 об/хв. 
  Потужності на валах: 
   Р1 = Рдв = 19,5 кВт; 
  Р2 = Р1 В· О·цп В· О·п = 19,5 В· 0,96 В· 0,99 = 18,53 кВт; 
  Р3 = Р2 В· О·цп В· О·п = 18,53 В· 0,96 В· 0,99 = 17,61 кВт; 
  Рт = Р3 В· О·цп В· О·п = 17,61 В· 0,96 В· 0,99 = 16,74 кВт; 
   Передаточне число редуктора [1]. 
   uред = U1 В· U2 В· U3 = nдв/nт = 945/20 = 47,3 
  nт = 30П‰т/ПЂ = (30Рт/Мт)/ПЂ = (30.16740/8000)/3,14 = 20 об/хв 
   U1 - передавальне число першого ступеня; 
  U2 - передавальне число другого ступеня; 
  U3 - передавальне число третього ступеня. 
  Приймемо: U1 = 3,15; U2 = 3,75; U3 = 4. 
				
				
				
				
			   Частота обертання валів: 
   n1 = nдв = 945 об/хв; 
  n2 = n1/U1 = 945/3,15 = 300 об/хв; 
  n3 = n2/U2 = 300/3,75 = 80 об/хв; 
  n4 = nт = 20 об/хв. 
   Кутові швидкості валів: 
   П‰1 = ПЂn1/30 = 3,14 В· 945/30 = 98,9 рад/с; 
  П‰2 = ПЂn2/30 = 3,14 В· 300/30 = 31,4 рад/с; 
  П‰3 = ПЂn3/30 = 3,14 В· 80/30 = 8,4 рад/с; 
  П‰4 = П‰т = ПЂn4/30 = 3,14 В· 20/30 = 2,1 рад/с. 
   Обертаючі моменти на валах: 
   М1 = Р1/П‰ 1 = 19,5/98,9 = 0,2 кН вЂ‹вЂ‹В· м = 200 Н В· м; 
  М2 = Р2/П‰ 2 = 18,53/31,4 = 0,6 кН В· м = 600 Н В· м; 
  М3 = Р3/П‰ 3 = 17,61/8,4 = 2,1 кН В· м = 2100 Н В· м; 
  М4 = Мт = Рт/П‰ т = 16,74/2,1 = 8 кН В· м = 8000 Н В· м; 
   2. Вибір матеріалів шестерень і коліс і визначення допустимих напружень 
  Матеріал коліс - сталь 45; термообробка - поліпшення: 235 ... 262 НВ2; 
  248,5 НВСР2; Пѓв = 780 МПа; Пѓ-1 = 540 МПа; П„ = 335 МПа. p> Матеріал шестерень - сталь 45; термообробка - поліпшення: 269 ​​... 302 НВ1; 
  285,5 НВСР1; Пѓв = 890 МПа; Пѓ-1 = 650 МПа; П„ = 380 МПа. табл. 3.2 [1]. p> Допустимі контактні напруги для шестерні і колеса. 
  NK6 = 573 В· П‰ 4 В· Lh = 573 В· 2,1 В· 14294 = 17,2 В· 106 циклів; 
  NK5 = NK6 В· U3 = 17,2 В· 106 В· 4 = 68,8 В· 106 циклів. 
   NHO = 16,5 В· 106 табл. 3.3 [1] - число циклів зміни напруг, відповідних межі витривалості. 
  При NK> NHO, коефіцієнт довговічності КНL = 1._NFO = 4 В· 106 - число циклів зміни напруг при згині для всіх видів сталей, стор 56 [1]. 
  При NK> NFO, коефіцієнт довговічності КFL = 1. 
   [Пѓ] H5 = 1,8 HBCP1 + 67 = 285,5 В· 1,8 + 67 = 581 МПа 
  [Пѓ] H6 = 1,8 HBCP2 + 67 = 248,5 В· 1,8 + 67 = 514 МПа 
  [Пѓ] F5 = 1,03 HBCP1 = 285,5 В· 1,03 = 294 МПа 
  [Пѓ] F6 = 1,03 HBCP2 = 248,5 В· 1,03 = 256 МПа 
   3. Розрахунок третього ступеня редуктора 
   Міжосьова відстань з умови контактної міцності зубів: 
   О±3 = КО± (U3 + 1) = 495 В· (4 + 1) = 415,5 мм. 
   КО± = 495 - для прямозубих передач [2]. 
  КНОІ = 1 - при постійному навантаженні. 
  Приймаються О±3 = 400 мм. 
   m = (0,01-0,02) О±3 = 4-8 мм, приймаємо m = 6 мм. 
   z5 = 2О±3/m (U3 + 1) = 2 В· 400/6 В· (4 + 1) = 26 
  z6 = z5U3 = 26 В· 4 = 104 
  d5 = m z5 = 6 В· 26 = 156 мм 
  da5 = d5 + 2m = 156 + 2 В· 6 = 168 мм 
  dt5 = d5 - 2,5 m = 156 - 2,5 В· 6 = 141 мм 
  d6 = m z6 = 6 В· 104 = 624 мм 
  da6 = d6 + 2m = 624 + 2 В· 6 = 612 мм 
  dt6 = d6 - 2,5 m = 624 - 2,5 В· 6 = 609 мм 
  b6 = П€ва В· О±3 = 0,4 В· 400 = 160 мм 
  b5 = b6 + 5 = 160 + 5 = 165 мм_О...