ДЕРЖАВНЕ Освітні установи
ВИЩОЇ НАУКИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 "Г")
Тема: Революція на підйомі. Апогей революції
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертович
Учитель історії школи: Полуянова С.В.
Груповий керівник: Магсумов. Т.А.
Оцінка за урок
Набережні Челни, 2009 р.
Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ/А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. іл., карт.
Урок № 3: Група 3.4 (11 "Г")
Розділ II. У роки революції. p> Тема: Революція на підйомі. Апогей революції
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Урок - Лекція
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета сформувати в учнів уявлення про розвиток революції з моменту її початку до кульмінаційної точки і важливому історичному документі Маніфесту 17 жовтня і його наслідки, і завершенням розгляду питання Московським повстанням. p> 2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні точки відліку революції і по мірі її розвитку показати тактику уряду, маневрування його політики в неоднорідному революційному таборі: поступки чергувалися з каральними заходами.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття громадянськості і любові до Росії, і відповідальності за долю країни через знання історичних фактів і помилок минулого.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: таблиця, портрети історичних особистостей, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Вид дошки на уроці
2 листопада 2009
Тема 11, 12
Будинок. Завдання
План
1.Революція почалася - 18 Лютий 1905 нарада Миколи II і Булигіна А. Г. - стихійність, булижник
2.Подполье і громадськість - агітація більшовиків (підготувати повстання) - 4 лютого теракт есерів убитий дядько царя (престиж).
3.Революціонное літо - літо 1905 - організованість і цілеспрямовано посилюється робочий рух і селянство - червень 1905 р - повстання на броненосці Потьомкін - Таврійський, Листопад 1905 - захоплення крейсера Очаків
4. Всеросійська політична страйк - осінь 1905 країна паралізована (немає повідомлення, транспорту, зв'язку - скрізь страйки) - потрібна Дума - 17 жовтня підписав маніфест (недоторканність особи, свободи) - кадети (інтелігенція Мілюков), - октябристи (великі буржуазія і поміщики Гучков), - чорна сотня (Терористична організація) - починається гальмування революції
5. Московське повстання - московський рада робітничих депутатів - 6 грудня почало, 7 грудня рада розгромлений залишилися без єдиного керівництва, 19 грудня повстання припинено.
Графік: початок революції і її апогей.
Основні поняття:
Кадети, октябристи, чорна сотня, апогей.
Основні дати:
18 лютого 1905 нараду Миколи II і Булигіна А. Г.
червня 1905 г - повстання на броненосці Потьомкін - Таврійський.
листопада 1905 - захоплення крейсера Очаків
17 жовтня 1905 підписав маніфест, який змінив основи державного устрою
6 грудня - 19 грудня - Московське повстання
Основні персоналії: А. Г. Булигін, П. П. Шмідт, П. Н. Мілюков, А. І Гучков. p> План уроку:
1. Початок революції. p> 2. Підпілля і громадськість.
3. Революційне літо. p> 4. Всеросійська політична страйк.
5. Маніфест 17 жовтня і його наслідки.
6. Московське повстання. p> Домашнє завдання: В§ 11 - 12, підготувати до переказу, можна спиратися на зошит при відповіді біля дошки, доповіді на теми: А. Г. Булигін, П. П. Шмідт, П. Н. Мілюков, А. І Гучков.
Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I. Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Учні вітають вчителя.
II. Перевірка домашнього завдання. /Td>
Здайте зошити на перевірку з таблицею "Громадські рухи перед революцією",
Даю можливість швидко пробігтися очима по тексту підручника на с.36 і відповідати з питань "Новий курс", Гапонівщина, Криваве воскресіння. /Td>
Учні після невеликої паузи починаю відповідати на питання, до дошки викликаються ті у кого мало оцінок. Після відповіді учні задають питання, які також оцінюються і заохочуються. Після перевірки зошити видаються учням.
III. Вивчення нової теми
Записуємо у зошиті тема, число. Починаємо тему уроку з жорстокого розстрілу робочих 9 січня 1905 як початок революції. Заявляється освітня мета уроку. Прошу розгорнути зошити де ми у вигляді графіка по наростаючій вгору до апогею почнемо вивчати хід подій за планом, позначеному в конспекті.
Учні, стежачи за мною, заповнюють графік датами і подіями з коментарями вчителя і власними висновками працюючи самостійно з текстом підручника час від часу роблячи доповнення та відповідаючи на мої запитання. Завершуючи апогей московським повстанням. /Td>
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Революція почалася стихійно в результаті розстрілу мирної демонстрації робітників, причини були всім відомі але ніхто не був до неї готовий. Перші місяці виступи носили стихійний характер і влада була паралізована і безсила, хвилювання перекидаються у флот і армію і появи організованості руху стали погрожувати самодержавству, змушуючи його піти на підписання Маніфесту 17 жовтня.
Записують основні опорні тези в зошит і активно беруть участь в процесі дискусії шляхом читання тексту підручника і навідних питань вчителя, роблять висновок і записують разом з учителем. /Td>
V. Підведення підсумків уроку. /Td>
Дати домашнє завдання під диктовку і акцентувати увагу на важливості виконання. Довести зведення до відсутніх. /Td>
Учні записують домашнє завдання в щоденник.
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________