Розробка уроку з суспільствознавства в 9 класі
на тему: Загальна декларація прав людини
В«Бути людиною - це
відчувати свою відповідальність В».
А.Сент-Екзюпері
Загальна декларація прав людини
Вчитель:
Мета: Визначити особливу значимість цього документа.
Завдання:
Освітня: сформувати уявлення про Загальної декларації прав людини . Розкрити значення Загальної декларації прав людини.
Розвиваюча: розвивати вміння користуватися різними джерелами інформації, вирішувати проблемні завдання, аналізувати, робити висновок, розвивати критичне мислення, вміння вести діалог і аргументувати свою позицію, знаходити компромісні рішення обговорюваних проблем;
Виховна: допомогти школярам скласти власні уявлення і сформувати особистісні установки, засновані на сучасних правових і моральних цінностях суспільства; сприяти розвивати компетенції учнів для захисту прав, свобод і законних інтересів особи і правомірної реалізації її громадянської позиції.
Тип уроку: урок-гра.
Обладнання: текст Загальної декларації прав людини, презентація, виставка малюнків, додатковий матеріал
Оформлення дошки: тема уроку, епіграф, кластер
Хід уроку
I. Організаційний момент
СЛАЙД 1 Доброго ранку! Вдалого Вам дня і хорошого настрою! Сідайте! p align="justify"> Як ви помітили сьогодні не простий урок, у нас присутні гості і я сподіваюся, що ці 45 хвилин уроку пройдуть плідно в теплій і дружній обстановці, бажаю нам творчих успіхів.
Сьогодні ми продовжимо знайомитися з темою Права людини і громадянина.
На уроці ми повинні:
навчитися працювати в групі, прагне до перемоги,
активізувати свої знання, згадавши попередній матеріал,
познайомитися з новою темою,
продовжити формувати вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки, використовувати творчий підхід.
Урок сьогодні пройде у формі гри, ви розділені на 4 команди. Як у будь-який інший грі, так і в нашій працює журі - учні 11 класу, мої помічники - Артем та Андрій. p align="justify"> Отже, ми починаємо.
II. Актуалізація знань
. Завдання перше - В«Питання - відповідьВ»
Я ставлю запитання, команда, яка підняла руку перша відповідає, і тим самим отримує бали.
Увага на екран:
СЛАЙД 2 Перше питання, - Який закон має вищу юридичну силу в будь-якій державі?
(Конституція)
СЛАЙД 3 Питання друге - Коли була прийнята Конституція ПМР?
(24 грудня 1995 года)
СЛАЙД 4 Третє питання - Що таке громадянство?
(Громадянство це правовий зв'язок людини з державою)
СЛАЙД 5 Четверте питання - Хто такий громадянин?
(Громадянин - людина, що належить за законом до певної держави, наділений правами, свободами і обтяжений обов'язками.)
Добре, з першим завданням впоралися.
. Друге завдання - В«Увага! Помилка! В»СЛАЙД 6
Вам пропонується текст російського вченого - юриста З.М. Черниловского, в якому описані права та обов'язки громадянина в Стародавніх Афінах. Завдання команди-прочитати текст і заповнити таблицю. Таблиця складається з правильних і неправильних тверджень. Якщо твердження правильно, то навпроти нього ви ставите плюс, якщо ж твердження невірно відповідно мінус. На дане завдання у вас 3 хвилинки. Звучить музика. p align="justify"> Громадянство в Стародавніх Афінах
Всією сукупністю прав і привілеїв користувалися (за законом Перікла) тільки ті особи (чоловічої статі), у яких батько і мати були природними і повноправними громадянами Афін.
Громадянство купувалося з 18-річного віку. Потім протягом двох років юнак проходив військову службу. З 20 років йому дозволялося брати участь у народних зборах ... Формальне рівність повноправних громадян не виключало їх фактичної нерівності, що визначається нерівністю майн. Положення відпущених на волю рабів було близько до положенню іноземців. Незважаючи на всі обмеження, вольноотпущеннік був в очах закону особами. За ними визнавал...