Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки

Реферат Надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки















План-конспект для 7 класу


Тема:

В«Надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки правила безпечної поведінки В»


Урок творчого застосування



Виконав:

Остапенко Олексій

431 група







Балашов 2009


Тип уроку: творчого застосування.

Цілі уроку:

Цілі: контроль знань, умінь і навичок учнів з теми надзвичайними ситуаціями природного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки.

Навчальна - закріпити знання з теми надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки. p> Розвиваюча - Розвивати мислення, довгострокову пам'ять, усне мовлення. p> Виховна - Виховувати в учнів навички правил безпечної поведінки при надзвичайних ситуаціях природного характеру.

Обладнання: плакат - картки із завданнями, мотузки, медична аптечка.


План уроку


1) Організаційний момент. (2мін.)

2) Проведення гри. (39мін.)

3) Підведення підсумків. (2мін.)

4) Домашнє завдання. (2мін.)


Література


1. ОБЖ, 7 клас Підручник для заг. - Обр. учр./Литвинов О. М., Смирнов А. Т., Фролов М.П., ​​Вихорева Т.С., 1-е вид.-М: Вид-во АТС, 1996.-160с.: ISBN 5-7841-0004-1

2. ОБЖ 7 клас/Авт.-Упоряд. Г.Н. Шевченка. - Волгоград: Учитель, 2005.-116с. ISBN 5-7057-0618-9

3. # "#"> Www.edu-zone.net/show/35901.html

4.

1) Організаційний момент


Учитель заходить в клас, вітає учнів. Учні встають, вітаються з учителем. Учитель оголошує тему уроку: Тема нашого уроку: надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки правила безпечної поведінки, і сьогодні нас чекає трохи незвичайний урок.


2) Проведення гри


ГРА-КВН

В«НАМ СТИХІЯ дарма!В»

Гру доцільно проводити наприкінці навчального року. Беруть участь 2-3 команди. До цього заходу можна підготувати виставку малюнків В«Природні небезпеки та катастрофи В», виставку творчих робіт (невеликих творів і оповідань) про небезпечні природні явища.

Всі завдання оцінюються за п'ятибальною системою.

Хід гри:

1. Привітання команд

Команди представляють на суд журі та глядачів назву своєї команди, його девіз (2-3 хвилини).

2. Розминка

Учасники по черзі ставлять один одному заздалегідь підготовлені питання. Команда, якій поставлено питання, повинна протягом однієї хвилини підготувати та подати чітку відповідь на нього.

Зразкові питання:

1. Повінь застала вас зненацька. Ваші дії? p> 2. Під час уроків ви відчули підземні поштовхи. Що ви будете робити?

3. У дорозі вас застав сильний ураган. Що ви зробите? p> 4. На багатолюдній вулиці міста вас застала зненацька сильна гроза зі шквалистим вітром. Як ви будете себе вести в цій ситуації? p> 5. Приїхавши в гори, ви потрапили в район сходу зсуву. Як уникнути небезпеки в цьому випадку?

6. Під час походу в ліс ви відчули запах диму. Як ви будете діяти в цьому випадку?

3. Домашнє завдання

В якості домашнього завдання команди-учасниці представляють на суд глядачів невеличку театральну постановку на тему В«Підготовка до евакуаціїВ» (Наближається повінь, загроза повторного землетрусу, снігові замети, лісова пожежа та ін.)

4. Конкурс капітанів

Капітанам команд необхідно відповісти на питання, пов'язані з історією стихійних лих.

Запитання:

1. У 1911 р. на річці Муграбі (Таджикистан) у горах Паміру в Внаслідок стихійного лиха утворилося Сарезьке озеро, глибина якого досягає 500 метрів. Які природні явища призвели год до утворення цього озера? (Спочатку був землетрус, а потім обвал.)

2. З 16 на 17 червня 1839 жителі села Федоров-ка були розбуджені надзвичайним явищем. Стіни їхніх будинків вешталися, земля здригалася і спучує, а з її надр нісся глухий гул. Вибігши на вулицю, вони побачили, що дерева разом з ділянкою берега рухаються до Волги. Помітний рух землі продов тулилося три доби. Що це було за стихійне лихо? (Оползень.)

3. Це стихійне лихо виникло в грозовій хмарі 29 червня 1904 і рушило в бік Москви, зруйнувавши по дорозі декілька селищ, пошкодивши будинки в Лефортово, поваливши великі дерева в Сокольниках. Все, що потрапляло на його шляху, було піднято в повітря. На якийсь час було оголено дно Москви-ріки. Що це було за стихійне лихо? (Смерч.)

5. В«ТакВ» чи В«ніВ»

Учасникам необхідно ствердно чи негативно відповісти на питання ведучого і аргументувати свою відповідь.

Зразкові питання:


сторінка 1 з 2 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Надзвичайні ситуації природного характеру: сіли
  • Реферат на тему: Надзвичайні ситуації природного характеру на прикладі цунамі
  • Реферат на тему: Надзвичайні ситуації природного, антропогенного і техногенного характеру на ...
  • Реферат на тему: Правила безпечної поведінки в криміногенних ситуаціях
  • Реферат на тему: Правила безпечної поведінки на транспорті. Дії при транспортній катастрофі ...