них верстатів з ручним управлінням величина Кпу враховує витрати з розробки пробної технології виконання аналізованої верстатної операції. При укрупнених розрахунках можна прийняти цю величину рівної 25% вартості керуючої програми, регулюючої виконання того ж обсягу роботи на обладнанні з ЧПУ. p> Розрахунок технологічної собівартості.
Величина річної технологічної собівартості при використанні наближеного способу, з достатньою для виробничих розрахунків точністю, може бути визначена за формулою:
В
де, счс, Счн, Счел - нормативи витрат по заробітній платі верстатників, наладчиків, електронників, що припадають на одну годину роботи устаткування, з усіма нарахуваннями, р/год;
Сча, СЧП, Счел - нормативи витрат на амортизацію обладнання, ремонт та електроенергію, що припадають на одну годину роботи верстата, р/год;
СПП, Счір - нормативи витрат на амортизацію та ремонт пристроїв та робочого інструменту, що припадають на одну годину роботи верстата, р/год;
Собсл - річні витрати на технічне обслуговування та ремонт пристроїв ЧПУ, р;
Зпп - річні витрати на амортизацію і утримання виробничих приміщень.
Порівняння варіантів технологічного процесу:
Ср п = 2,196 * 3000/3935 * 1 * 60 = 0,0279
Ср а = 3,766 * 3000/4055 * 1,2 * 60 = 0,03869
Кт п = 500.000 * 1 * 1 = 500.000 руб. Ко п = 500.000 +65.000 = 565.000 руб. p> Кт а = 300.000 * 1 * 1 = 300.000 руб. Ко а = 300.000 +39.000 = 339.000 руб. p> Кк + Кпт п = 0.13 * 500.000 = 65.000 руб.
Кк + Кпт а = 0.13 * 300.000 = 39.000 руб.
КЗД п = 4.000 * 5.2 = 20.800 руб.
КЗД а = 4.000 * 3.0 = 12.000 руб.
Кпу п = 1000 руб.
Кпу а = 1000 * 0.25 = 250 руб.
До п = 0.0279 * (1.000 +565.000 +20.800) = 16.371
К а = 0.03869 * (250 +339.000 +12.000) = 13.589
Стп = (765 +200 +450 +310 +490 +60 +30 +850) * (3000 * 2,196)/60 +3800 +8320 = 35.853 р
Ста = (1510 +50 +90 +220 +160 +60 +870) * (3000 * 3,766)/60 + 4800 = 56.216 р
Таким чином, якщо рахувати в умовних одиницях, ми маємо великі капітальні вкладення в проектованому варіанті, ніж в альтернативному, тому що верстата з ЧПУ коштує значно більше, ніж звичайний, проте вважаючи величину річний технологічної собівартості за цих засобах, ми отримуємо, що проектована операція вигідніша, ніж альтернативна. Так само слід зауважити, що розраховуються лише одна операція, в якій при підсумовуванні значення будуть приблизно однакові, але якщо взяти обробку цілої деталі, яка в проектованому варіант е виконується на одному верстаті, то в альтернативному варіанті буде потрібно ще один для свердління отворів і, отже, вибраний спочатку варіант виявиться значно краще.
Елементи затратСумма витрат, руб.Економія (-), перевитрата (+), руб.базовыйальтернативныйТехнологическая себестоімость35.85356.216-20.363Капітальние затрати16.37113.589 +2.781 наведених затрати38.30858....