рати зменшуються і мають негативне значення .  
  Аналізу структури і динаміки собівартості продукції в третьому і четвертому кварталі 
  Витрати, т. руб. III-й кварталIV-й кварталАбсолютное отклоненіеСтруктура,% III кварталIV кварталАбсолютное отклоненіеМатеріальние затрати194019703025, 3325,740,41 Оплата праці, включаючи відрахування до соціальний фонди3320342010043, 3544,691,34 Амортизація основних фондов298243-553 ,893,18-0, 72Прочіе затрати21002020-8027, 4226, 39-1,03 Всього: 76587653-5100100 
  Матеріальні витрати зростають на 30, оплата праці в четвертому кварталі порівняно з третім збільшується на 100, а амортизація основних фондів - знижується на 55, інші витрати зменшуються на 80 
  Дані таблиці свідчать про те, що в четвертому кварталі абсолютне відхилення таких елементів собівартості продукції як матеріальні витрати та оплата праці є позитивними, а отже, збільшуються, а амортизація основних фондів та інші витрати зменшуються і мають негативне значення . 
    4.2 Аналіз поелементної структури собівартості продукції і динаміки цієї структури  
   Аналіз прибутку, як найважливішого фінансово-економічного показника діяльності підприємства, здійснюється з використанням даних такої таблиці: 
   Інформація для аналізу прибутку підприємства 
  ПоказателіI кварталII кварталIII кварталIV кварталСумма, т. руб. % Сум-ма, т. руб. % Сума, т. руб. % Сум-ма, т. руб. % Балансова прібиль841100-46100-133100-170100Прібиль від реалізації продукціі871103 ,57-36100 ,18-138100-173100, 10Прібиль від іншої реалізаціі300, 00100,180000,10 Позареалізаційні доходи за вирахуванням позареалізаційних расходов00 ,00005-6 ,653-5, 1 
  Собівартість у першому кварталі = 1890 + 2600 + 79 + 2100 = 6669 
  Собівартість у другому кварталі = 1920 + 2930 + 356 + 2410 = 7616 
				
				
				
				
			  Собівартість у третьому кварталі = 1940 + 3320 + 298 + 2100 = 7658 
  Собівартість в четвертому кварталі = 1970 +3420 + 243 + 2020 = 7653 
  Виручка в першому кварталі = 380 + 7100 + 60 = 7540 
  Виручка в другому кварталі = 310 + 7200 + 70 = 7580 
  Виручка в третьому кварталі = 280 + 7150 + 90 = 7520 
  Виручка в четвертому кварталі = 270 + 7100 + 110 = 7480 
  Прибуток від реалізації продукції = Виручка - Собівартість 
  Прибуток від реал ізації продукції в першому кварталі = 7540 - 6669 = 871 
  Прибуток від реалізації продукції в другому кварталі = 7580 - 7616 = - 36 
  Прибуток від реалізації продукції в третьому кварталі = 7520 - 7658 = - 138 
  Прибуток від реалізації продукції в третьому кварталі = ...