Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Залізобетонні і кам'яні конструкції багатоповерхового промислової будівлі

Реферат Залізобетонні і кам'яні конструкції багатоповерхового промислової будівлі





иметричною арматури Аs=Аs виконують за двома комбінаціям зусиль і приймають велику площу перетину.

Обмежимося розрахунком по другій комбінації зусиль.

Робоча висота перерізу колони h0=h - a=40 - 4=36 см, ширина перетину b=40 см.

Розрахункову довжину колони l 0 приймають рівною висоті поверху 4,6 м.

Обчислюють ексцентриситет поздовжньої сили

е0=M/N=5000/2194,25=2,28 см.

Випадковий ексцентриситет приймається великим з наступних значень:

еа=h/30=40/30=1,33 см,

еа=l/600=460/600=0,76 см,

еа=1 см.

Так як ексцентриситет сили е0=2,28 см більше випадкового ексцентриситету еа=1,33 см, він і приймається для розрахунку статично невизначеної системи.

Визначаємо значення моментів в перетині щодо осі, що проходить через центр ваги найменш стислій (розтягнутій) арматури:

при повному навантаженні

М1=М + N · (0,5 · h - а)=50 + 2194,25 · (0,5 · 0,4-0,04)=401,1 кН? м;

при тривалому навантаженні

М1l=М1 + N1 · (0,5 · h - а)=42,4 + 2010,25 · (0,5 · 0,4-0,04)=364 кН? м.

Обчислюємо гнучкість колони l:


l=l0/i=460/11,6=39,7 gt; 14

де i=0,289 · h=0,289 · 40=11,6 см - радіус ядра перерізу.

При розрахунку гнучких (l gt; 14) позацентрово стиснутих елементів слід враховувати вплив прогину на міцність шляхом множення початкового коефіцієнта е0 на коефіцієнт поздовжнього згину, що визначається за формулою


h=1/(1 - N/Ncr),


де Ncr - умовна критична сила, що залежить від геометричних характеристик, деформативних властивостей матеріалів, ексцентриситету поздовжньої сили, тривалості дії навантаження, кількості арматури.

Вираз для визначення умовної критичної сили при прямокутному перерізі з симетричному армуванні Аs=Аs (без попереднього напруження) з урахуванням, що

I=A · i2, Is=m 1 · A · (h/2 -a) 2, m 1=2As/A

має вигляд:



Коефіцієнт jl, враховує тривалість дії навантаження на прогин елемента, становить:


jl=1 + b · М1l/М1=1 + 1 · 364/401,1=1,9;


де b=1 для важкого бетону.

Значення відносного ексцентриситету dе=е0/h=2,28/40=0,057 порівнюємо з de, min, який визначається за формулою:

de, min=0,5 - 0,01 · l0/h - 0,01 · Rb=0,5 - 0,01 · 460/40 - 0,01 · 0,9 · 11,5=0,282 ;

приймаємо de=0,25.

Коефіцієнт приведення арматури до бетону

a=Es/Eb=200000/24000=8,33.

Попередньо приймаємо коефіцієнт армування m1=2As/A=0,02 і обчислюємо критичну силу:

Обчислюємо коефіцієнт поздовжнього вигину

h=1/(1 - 2194,25/10613)=1,26 lt; 2,5

Ексцентриситет поздовжньої сили відносно центра тяжіння найменш стиснутої арматури становить:

е=е0 · h + h/2 - a=2,28 · 1,26 + 40/2 - 4=18,87? см.

Визначаємо граничну висоту стиснутої зони бетону за формулою



Тут w=0,85 - 0,008 · 0,9 · 11,5=0,767 - характеристика стиснутої зони бетону, sSR - напруга в арматурі, прийняте для арматури класу А-III рівним Rs=365 МПа; sSC, U - максимальне напруження в арматурі стиснутої зони. sSC, U=500 МПа, так як gb2 lt; 1;

Рахуємо:

Маємо випадок малих ексцентриситетів.

Визначаємо площу перерізу поздовжньої арматури за формулою:



приймаємо 3? 25 А-III з As=14,73 см2.

Визначаємо коефіцієнт армування:

m=2 · 14,73/(40 · 40)=0,018 gt; mmin=0,004.

Для визначення умовної критичної сили Ncr було прийнято значення

m1=0,02, перерахунок можна не робити, так як rm lt; 0,005

Розрахунок консолі колони.

Ригель спирається на залізобетонну консоль колони.

Опорний тиск Q=291 кН.

Розрахункові дані:

бетон класу В20 (Rb=11,5 МПа, Rbt=0,9 МПа, g b2=0,9, Eb=27000 МПа);

арматура класу А-III (Rs=365 МПа; Rsw=290 МПа; Es=200000 МПа);

ширина консолі дорівнює ширині колони bc=40 см; ширина ригеля bbm=30 см.

Приймаються довжину опорної площадки l=25 см при ширині ригеля 30 см і перевіряємо умову зминання під кінцем ригеля:

Q/(l · bbm)=291000/(25 · 30 · (100))=3,88 МПа lt; g b2 · Rb=0,9 · 11,5=10,35 МПа.

Виліт консолі з урахуванням зазору с=5 см складе

l1=l + c=25 + 5=30 см,

при цьому від...


Назад | сторінка 17 з 20 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Проектування і розрахунок попередньо напруженої плити перекриття, розрізног ...
  • Реферат на тему: Натяг арматури
  • Реферат на тему: Види арматури
  • Реферат на тему: Вибір фонтанної арматури
  • Реферат на тему: Способи натягу арматури