i> L = 11 * 4.5 = 49.5 м.  
 Висота перерізу рами в карнизному вузлі: 
  h = (l/30 Г· l/12), 
  h = (24/30 Г· 24/12) = 0.8 Г· 2 м. 
  Приймаються висоту перерізу в карнизному вузлі: 
   h = Оґ * n, 
   де Оґ - товщина дошки після острожки, 
  n - кількість дощок у перетині по висоті. 
  h = 27 * 40 = 1080 мм. 
  Висота перерізу в п'яті стійки: 
   h п ≥ 0.4 * h, 
В  
 h п ≥ 0.4 * 1080 = 432 мм. p> Приймаються h п = 650 мм. p> Висота перерізу в конику: 
   h до ≥ 0.3 * h, 
В  
 h до ≥ 0.3 * 1080 = 324 мм. p> Приймаються h до = 350 мм. p> Визначення необхідних геометричних розмірів (позначення див. малюнок 1). Приймаються ухил покрівлі: i = 1/4, тоді кут нахилу покрівлі до горизонталі: 
   О± 1 = arctgi, 
  О± 1 = arctg0.25 = 14.04 В°. 
				
				
				
				
			  О± 6 = (90 В° + О± 1 )/2, О± 6 = (90 В° + 14.04 В°)/2 = 52.02 В°. 
  О± 7 = 90 В° - О± 6, О± 7 = 90 В° - 52.02 В° = 37.98 В°. p> ab = bc/cosО± 7 = H/cosО± 7, ab = 1080/cos37.98 В° = 1370 мм. p> 3e = 3f = ag = gс = ab * sinО± 7/ 2, 3e = 3f = ag = gс = 1370 * sin37.98 В°/2 = 422 мм. 
  AС = ad = ag + gс = 422 + 422 = 843 мм. 
  3e = 3f = 34 = 422 мм (через малості кута О± 5 ). 
   Висота рами від обрізу фундаменту: 
   H = H до + i * l/2, H = 3000 + 0.25 * 24000/2 = 6000 мм. p> О± 2 = arctg ((H - H до + ag - h до /2)/((l - h)/2)), 
  О± 2 = arctg ((6000 - 3000 + 422 - 350/2)/((24000 - 1080)/2)) = 15.82 В°. p> 3k = 34 * cosО± 2, 3k = 422/cos15.82 В° = 438 мм. p> 4k = 34 * sinО± 2, 4k = 420/sin15.82 В° = 115 мм. p> О± 3 = arctg ((H - H до + ac - h до )/((l - 2 * h)/ 2)), 
  О± 3 = arctg ((6000 - 3000 + 840 - 350)/((24000 - 2 * 1080)/2)) = 17.74 В°. p> О± 4 = arctg ((h/2 - h п /2)/(H до - ag)),  p> 
 О± 4 = arctg ((1080/2 - 650/2)/(3000 - 422)) = 4.77 В°. p> 2f = 3f * tgО± 4, 2f = 422 * Tg4.77 В° = 35 мм. p> 11 '= 01' * tgО± 4, 11 ' = 900 * tg4.77 В° = 75 мм. br/> 
 Остаточно маємо: 
В  
 О± 1 = 14.04 В°, О± 2 = 15.82 В°, О± 3 = 17.74 В°, О± 4 = 4.77 В°, О± 5 = 1.78 В° ≈ 0, О± 6 = 52.02 В°, О± 7 = 37.98 В°. ag = gc = 3e = 3f = 34 = 422 мм, h = cb = db = 1080 мм, 2f = 35 мм, 3k = 438 мм, < i> 4k = 115 мм. 
   Схема напіврами зображена на малюнку 1. 
В  
 Малюнок 1. Схема напіврами 
 
1.1.2 Фахверк
 Торець будівлі виконується при допомоги самостійних стійок (брус 200 * 200 мм - СФ) і ригелів (дошки 200 * 50 мм), які сприймають тимчасову вітрове навантаження і постійну навантаження від власної ваги, конструктивних елементів і стінового огородження. Торцеві стійки передають навантаження від вітру на горизонтальні зв'язки (ГС2). Конструкція торцевого фахверка являє собою жорстку незмінну систему у своїй площині. Для цього встановлені підкоси в прольотах між торцевими стійками. Розміщення фахверкових стійок в плані зображено на малюнку 4. 
  
 
1.1.3 Покриття
В  
 Малюнок 2. Склад покриття 
   Згідно з вихідними даними будівля опалювальне, тому застосовуємо утеплене беспрогонное покриття з клеефанерних плит. Як утеплювач плит приймаємо мінераловатні плити щільністю r про = 75 кг/м 3 . Товщину утеплювача покриття визначимо з теплотехнічного розрахунку, виконаємо його в програмі Теремок. 
 В   
 Приймаються утеплювач з 1 шару мінераловатних плит товщиною 120 мм. Склад покриття наведено на малюнку 2. br/>
1.1.4 Стінне огорожу
 У поздовжніх стінах в якості стінових панелей застосовуються плити аналогічні рядовим покрівельним з розмірами 900 * 4500 мм (марка ПС1). У торцевій частині будівлі розташовуються наступні стінові панелі: ПС2 (1200 * 6000), Пс3 (900 * 6000) а також добірні панелі ПС4, ПС5, ПС6, ПС7. Схема розкладки стінових панелей у торці будинку зображена на малюнку 3. 
 В  
 Малюнок 3. Схема розкладки стінов...