35. Як розкладається азотна кислота?
36. Як взаємодіють неметали з азотною кислотою? Наведіть рівняння реакцій. p> 37. Які ще сполуки азоту вам відомі?
38. Як називають солі азотної кислоти? Які їх фізичні властивості? p> 39. Які нітрати є добривами?
40. Які способи отримання нітратів вам відомі? Складіть рівняння реакцій. p> 41. Як можуть розкладатися нітрати при нагріванні? Напишіть рівняння реакцій розкладання KNO 3 , Cu (NO 3 ) 2 і AgNO 3 . p> 42. Чому нітрати можуть бути окислювачами?
43. Як відрізнити нітрати від інших солей?
44. Які речовини називають добривами?
45. Які види добрив вам відомі?
46. Перерахуйте найважливіші добрива кожної групи.
47. Які елементи складають сімейство азоту?
48. Як змінюються властивості елементів групи Vа і їх сполук із збільшенням атомного номери? Чому? p> Розглянемо в Як приклад розробки деяких уроків на тему В«Виробництво азотної кислотиВ».
В
4.1.2 Урок за темою В«Отримання азотної кислотиВ»
Мета уроку: Розглянути процес отримання азотної кислоти в лабораторних умовах, вивчити і закріпити хімізм процесу.
Прилади й матеріали: штатив, реторта, воронка, тубус, гумова пробка, чашка з холодною водою, піч або спиртівка
Реактиви: концентрована сірчана кислота, 15-20 р. нітрату натрію.
ХІД УРОКУ
Зібрати прилад по малюнку 3. У реторту помістити 15-20 г NaNO 3 і долити через лійку, вставлену в тубус стільки концентрованої H 2 SO 4 , щоб вона покрила сіль. Закрити тубус скляній або гумовою пробкою і опустити кінець реторти в суху колбу, поміщену в чашку з холодною водою. Обережно нагрівати реторту. Коли в приймачі збереться кілька мілілітрів кислоти, нагрівання припинити і, давши реторті охолодитися, розібрати прилад. Кислоту зберегти для наступних дослідів. Пояснити появу у неї забарвлення ..
Остерігатися попадання HNO 3 на одяг або на руки: вона швидко руйнує тканину, а на руках з'являються жовті плями і опіки.
Написати рівняння реакції:
H 2 SO 4 + NaNO 3 В® HNO 3 + NaHSO 4
Запитання: Чому реакція проводять при несильному нагріванні? p> Зробіть висновок про проведену роботу [16-19].
4.1.3 Практична робота на тему В«Азотна кислота і її солі В»
Мета уроку: Навчитися застосовувати отримані знання про властивості азотної кислоти та її солей на практиці.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент. p> II. Фронтальний опитування:
- Які реакції називають окисно-відновними?
- Які хімічні властивості HNO 3 ви знаєте?
- Дощова вода після грози містить сліди азотної кислоти. Чим це пояснюється? p> III. Індивідуальний опитування
1-й учень - Завдання №
...