ури зберігають 1 дерево? (Так)
(30) вірите ви, що журавлину називають "північним лимоном"? (Так)
(40) вірите ви, що перли вапняк? (Так)
(50) вірите ви, що у птахів буває зуб? (Так, у пташенят є на дзьобі шишечка, "яйцевих зуб", їм пташеня розбиває шкаралупу)
Сектор "Загадки про природні явища"
(10) Через поля, через луки Встала святкове дуга. (Веселка)
(20) Чи не вогонь, а жжется, Без рук, а малює, Без зубів, а кусає. (Мороз)
(30) Чи не живе, а на всіх мовах говорить. (Ехо)
(40) Розходиться чолов'яга - впину ні, вляжеться - не бачити, не чути.
(Ветер.)
(50) Хто всю ніч по даху б'є Та постукує, І бурмоче, і співає, Заколисує? (Дощ)
Додаток 5
Тема: В«Рослини і тварини різних куточків землі. Рослини екваторіального лісу В»
Цілі:
формувати у молодших школярів уявлення про різноманітність природи на Землі, про причини цього, про екваторіальних лісах як найбільш унікальних лісах на Землі, що виконують функцію В«легких планетиВ»;
розвивати вміння пояснювати особливості будови рослин як пристосування до умов життя;
виховувати захоплення дивовижною різноманітністю природи.
Обладнання: фізична карта півкуль, ілюстрації із зображенням тропічних і змішаних лісів, полюсів і спекотної пустелі, савани або степу, ілюстрації із зображенням рослин екваторіального лісу; кімнатні рослини: фікус, бегонія.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
На сьогоднішньому уроці ми здійснимо подорож по фізичній карті світу і познайомимося з природою інших куточків Землі. Ми дізнаємося, чому так різноманітна природа Землі, чому в одних місцях росте ліс, в інших - спекотна пустеля або вічні льоди, а десь розкинулися трав'янисті рівнини. Отже, в подорож, яка допоможе нам відповісти на ці та інші питання! p align="justify"> 2. Вивчення нового матеріалу:
(Далі організовується робота з питань і завданням навчального посібника на сторінці 86. В результаті роботи з малюнками третьокласники підводяться до висновку про те, що характер рослинності на Землі залежить від кількості одержуваного тепла і вологи. Зроблені висновки учні порівнюють з текстом навчального посібника (с. 87, вгорі).
Робота з картою допомагає встановити, які закономірності розподілу тепла і вологи існують на Землі. Учні знаходять на карті лінію екватора. ) p align="justify"> Ділянки Землі на екваторі і поблизу нього отримують багато тепла і багато вологи. А...