p>
F нт тр = N/R bt ,
де R bt = 200 МПа - розрахунковий опір розтягуванню болтів класу 5.8. p> F нт тр = 143.6 * 10/210 = 6.84 см 2 . p> Приймаються 2 болта d = 24 мм, F нт = 2 * 3.52 = 7.04 см 2 .
Конструкцію нижнього замку приймаємо з двох трубок d = 28 мм, довжиною l = 70 мм, приварених до сталевих смугах перетином 100 * 10 мм і стяжного болта d б = 22 мм. p> в) Розрахунок сталевої смуги і нагелів
Розраховуємо шов, прикріплює сталеву смугу до зварного башмаку:
k ш = N/(4 * ОІ * (L ш - 1) * R wf ),
В
k ш = 143.6 * 100/(4 * 0.8 * (14 - 1) * 180) = 1.9 мм. p> Смугу приварюємо двостороннім швом з катетом k ш = 3 мм. Для кріплення смуги до поясу приймаємо глухі сталеві нагелі d н = 10 мм, l н = 100 мм (що більше 5 * d н = 50 мм). p>
Несуча здатність нагеля по вигину:
T н = 2.5 * d н 2, T н = 2.5 * 1 2 = 2.5 кН. br/>
Необхідну кількість нагелів, включаючи 20% глухарів монтажного призначення:
n = N '/ (2 * T н ), де N '= M 4/ ( h - b п ) = 163.1/(1.08 - 0.12) = 170 кН.
В
n = 170/(2 * 2.5) = 34 шт.
Нагелі розміщуємо в три ряди в шаховому порядку з відстанню між ними:
вздовж волокон S 1 = 7 * d н = 7 * 10 = 70 мм;
поперек волокон дощок пояса від кромки S 2 = 3 * d н = 3 * 10 = 30 мм,
відстань між рядами S 3 = 4 * d н = 4 * 10 = 40 мм> 3.5 * d н > 3.5 * 10 = 35 мм. p> Перевіряємо металеву смугу перетином b = 10 см * Оґ = +1 см на розтяг:
Пѓ = N '/ (2 * A нт ) ≤ R y ,
де A нт - площа перерізу нетто сталевої смуги:
A нт = A нт - A бр = b * Оґ - n * d * Оґ,
В
A нт = 10 * 1 - 3 * 1 * 1 = 7 см 2 . p> Пѓ = 170 * 10/(2 * 7) = 121 МПа < R y = 230 МПа,
отже, міцність металевої смуги на розтяг забезпечена.
Перевіряємо нагелі на зминання в металевих накладках
Пѓ = N '/ (n * d н * ОЈОґ) ≤ R р ,
В
Пѓ = 170 * 10/(6 * 1 * 1) = 283 МПа < R р = 340 МПа,
отже, міцність нагелів на зминання забезпечена.
Приймаються остаточне перетин сталевих смужок 100 * 10мм.
г) Підбір перерізу коробчастих башмаків розтягнутого замку
Башмак приймаємо з куточків 140 * 90 * 10 мм і 80 * 80 * 8 мм, зварюються в коробчатий перетин. p> Перевірку міцності прийнятого перерізу проводимо за формулою:
Пѓ = M max /W min ≤ R і ,
де M max - максимальний згинальний момент у середині прольоту:
M max = N * a/2, W min
В
- момент опору перерізу:
W min = I x0-x0/ (H - y 0 ),
В
I x0-x0 - момент інерції:
I x0-x0 = 444 +22.2 * 0.91 2 +73.4 + 12.3 * 2.1 2 = 589.8 см 4 . p> y 0 - відстань до центру ваги перерізу:
y 0 = S 1-1/ A,
S 1-1 - статичний момент площі:
S 1-1 = A 13 * z 013 + A 14 * z 014, А - Площа:
A = A 13 + A 14 . p> S 1-1 = 22.2 * 4.6 + 12.3 * 6.7 = 184.5 см 3 .
A = 22.2 + 12.3 = 34.5 см 2 .
y 0 = 184.5/34.5 = 5.35 см.
W min = 589.8/(14 - 5.35) = 68.2 см 3 .
M max = 135 * 0.077/2 = 5.197 кН * м.
Пѓ = 5.197 * 1000/68.2 = 76 МПа < R і = 210 МПа,
отже, міцність прийнятого перерізу забезпечена.
В
Малюнок 11. Карнизний вузол
3.4.3 Коньковий вузол
Торці блоків полурам в коньковом вузлі з'єднуються впритул лобовим упором. p> Для того, щоб при деформації конькового вузла в площині рами уникнути відколу дощок, крайні до...