Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Виробництво етилового спирту марки &Екстра& з крохмалистої сировини

Реферат Виробництво етилового спирту марки &Екстра& з крохмалистої сировини





align="justify"> На даному етапі в бродильном чані хімічних перетворень не відбувається, Q 3=0.

) Розрахунок витрат тепла на нагрів апарату і його окремих частин (Q 5)

Так як іде процес охолодження, то додаткового охолодження частин апарату не потрібно, Q 5=0.

) Розрахунок величини теплових втрат у навколишнє середовище (Q 6) і необхідної товщини теплоізоляції.

Так як іде процес охолодження, теплоізоляції не потрібно, тому за площу теплоізоляції приймаємо поверхню апарату:


Fап=Fціл + Fдн.

Fціл=* Dап * Hціл=3,14 * 4,8 * 6,59=99,32 м2;

Fдн=* (R + r) * l=3,14 * (0,35 + 2,4) * 0,46=3,97 м2;

Fап=99,32 + 3,97=103,3 м2;


Оскільки апарат заповнений тільки на 80%, то площа, через яку відводиться тепло дорівнює: Fап * 0,8=103,3 * 0,8=82,64 м2.


Q6=k * t * Fап * (t1-tвозд), де


k - загальний коефіцієнт теплопередачі від реакційної маси до повітря, Вт/м2 * К;

k=1/aр.м +? ст /? ст + 1/aвозд


де? ст - товщина стінки апарату,? ст=0,008 м;

? ст -коефіцієнт теплопровідності матеріалу, з якого виготовлений реактор, (? ст=46,5 Вт/(м * К) [7];

t - тривалість теплової ступені процесу, с, t=3 600 с.

Так як вміст води в реакційній масі 75%, то коефіцієнт тепловіддачі реакційної маси приймаємо рівною коефіцієнту тепловіддачі води:

? р.м.=3420 Вт/м2 * К - коефіцієнт тепловіддачі від реакційної маси до стінки апарату;

aвозд=9,8 + 0,07 * (tст-tвозд)=9,8 + 0,07 * (303-296)=10,29 Вт/м2 * К - коефіцієнт тепловіддачі від стінки апарату до повітря;

k=1/3420 + 0,008/46,5 + 1/10,29=0,1 Вт/м2 * К.

Q6=0,1 * 90 * 60 * 82,64 * (313-296)=758635,2 кДж - така кількість теплоти відводиться через стінку апарату.

) Розрахунок тепла, що відводиться від системи на охолодження реакційної маси і забезпечення заданого температурного режиму (Q2)


Q2=Q4-Q1- Q6=Q430- Q140 + Q6=- 3498487 +758635,2=- 2739851,8 кДж


Тепловий витрата теплоти за час охолодження? 2=60 хв.:

=Q2 /? 2=2739851,8/(90 * 60)=507,4 кВт.


) Розрахунок витрати холодоагенту

Охолодження замісу відбувається в реакторі періодичної дії холодною водою, яка подається в змійовик апарату. Початкова температура холодної води на вході в змійовик становить 200С, кінцева температура на виході з змійовика - 250С.

Внаслідок непостійності кінцевої температури холодної води на виході з змійовика розрахунок роблять за формулою:


? tсрохл=(Т1-Т2) * ((А - 1)/(А * lnA))/ln ((T1-t1)/(T2-t1) (4),

А=(Т2-t1)/(Т2-t2) (5),


де Т1- початкова температура реакційної маси, Т1=40 ° С;

Т2 - кінцева температура реакційної маси, Т2=30 ° С;

t1- початкова температура холодної води, t1=17 ° С,

t2- кінцева температура холодної води, t2=22 ° С.

А=(30-17)/(30-22)=1,6.

? tсрохл=((40-30) * 0,6/(1,6 * ln1,6))/ln ((40-17)/(30-17))=13,88 0С

Витрата рідкого холодоагенту визначають за формулою:

хол.вода=Q2/СХЛ * (t2ср- t1), кг


де t2ср - середня за процес температура холодоагенту на виході з охолоджуючого пристрою;

СХЛ - питома теплоємність води, СХЛ=4,19 кДж/кг * К;


t2ср=t1 +? tсрохл * lnA=17 + 13,88 * 0,49=23,74 0С


необхідну кількість холодної води: хол.вода=2739851,8/(4,19 * (23,74-17))=97018,2 кг,

витрата води в кг/с за час нагрівання?=60 хв: хол.вода=97018,2/(60 * 60)=27 кг/с

) Розрахунок поверхні теплообміну

Змійовик виготовлений з труб діаметром 50 мм dр=0,05 м,

Кількість секцій в змійовику m=25,

Довжина однієї секції l=2,5 * 3,14=7,85 м

Довжина змійовика L=m * l=25 * 7,85=196,25 м

Поверхня теплообміну даного теплообмінника


Fгеом=L ** dр=196,25 * 3,14 * 0,05=32 м2


) Розрахунок коефіцієнт теплопередачі від реакційної маси до Хладоносителі.

Перш необхідно розрахувати коефіцієнт тепловіддачі від реакційної маси до стінки змійовика? р.м.,


? р.м.=2340 Вт/м2 * К [7]

До?=1/(1 /? р.м. +? Rст) (6),


де? р.м - коефіцієнти тепловіддачі для реакційної маси, Вт/(м2 * К);

? Rст - сума термічних опорів всіх шарів, з яких складається стінка, включаючи шари забруднень, (м2 * К)/Вт


? Rст =? ст /? ст + rзагр


де? ст - товщина стінки змійовика,? ст=0,002 м;

? ст -коефіцієнт теплопровідності матеріалу, з якого виготовлений змійовик, (? ст=46,5 Вт/(м * К), [30]);

Для води забрудненої? Rст=0,0007 (м2 * К)/Вт [7]

? Rст=0,002/46,5 + 0,0007=0,0007=0,7 * 10-3 (м2 * К)/Вт

З урахуванням формули коефіцієнт теплопередачі дорівнює:

До?=1/(1/2340...


Назад | сторінка 33 з 60 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розрахунок апарату повітряного охолодження
  • Реферат на тему: Комплексне проектування водно-повітряного теплообмінника системи аварійного ...
  • Реферат на тему: Розрахунок оптимальних параметрів реакційної установки взаємодії ізоамілено ...
  • Реферат на тему: Кондиціювання води в енергетіці. Содування в підготовці додаткової води те ...
  • Реферат на тему: Розрахунок теплоємності, тепловіддачі, теплоти згорання палива