br/>
Характеристика основних екологічних груп рослин
Урок 1. Характеристика основних екологічних груп рослин.
Мета: з'ясувати пристосованість рослин в зовнішньому будову до місць проживання.
Завдання:
1. Згадати особливості основних екологічних факторів. p> 2. З'ясувати особливості місць проживання від екологічних факторів. p> 3. Ознайомити учнів з основними екологічними групами рослин. p> 4. Виявити особливості будови рослин різних екологічних груп. p> "Наш світ - не випадковість, яка не хаос, - є система у всьому. "h3> Хід уроку.
1. Актуалізація знань (10 хвилин)
В· Які групи екологічних факторів ви знає? p> В· Яка роль рослин у природних співтовариствах? p> В· Яким чином рослини пристосовуються до зовнішніх умов. p> В· Чи можна за особливостями зовнішньої будови кімнатних рослин передбачити батьківщину даних рослин, і особливості догляду за ними.
На дошці таблиця і поруч деякі кімнатні рослини.
Необхідно з'ясувати особливості поливу кімнатних рослин, залежно від особливостей зовнішнього будови і походження цих рослин.
(Заповнення біля дошки фронтально - 5 чоловік):
Рослини і вологість
Назва рослини
Місце походження
Кліматичні особливості місця походження
Особливості будови вегетативних органів
Кактус
В В В
Бегонія
В В В
Амарілліс
В В В
Алое
В В В
Адиантум
(папороть)
В В В
Зробіть висновок про особливості зовнішньої будови та умовах поливу залежно від місця їх походження.
2. Вивчення нового матеріалу (25 хвилин)
Отже, ми з'ясували, що умови проживання впливають на особливості зовнішньої будови, на прикладі з кімнатними рослинами. У природі на рослини впливає не тільки такий фактор як вологість, а й кількості світла, рух повітряних мас, склад і будову грунтів і т.д. У певних умовах виростають рослини з певними зовнішніми і внутрішніми ознаками.
Сьогодні на уроці ми познайомимося з екологічними групами рослин. Перед нами стоїть завдання з'ясувати, враховуючи особливості зовнішньої будови рослин, в які екологічні групи вони входять. Ми розглянемо, п'ять основних екологічних груп і для цього нам необхідно розділиться на п'ять груп.
До цього вчитель розрізає п'ять листівок з яскравими квітами на п'ять частин різної форми, діти витягують їх, не вибираючи, і потім шукають своїх партнерів по листівці, краще взяти відомі кімнатні або інші квіти, щоб діти могли швидше знайти своїх партнерів.