в 
 3 
 Повернення безнадійного боргу 
 8 
 Доходи від пайової участі в СП 
 3 
 Доходи від дооцінки товарів 
 5 
 Прибуток минулих років, виявлена ​​у звітному році 
 1 
 Позитивні курсові різниці за операціями в іноземній валюті 
 2 
 Збитки по операціями минулих років, виявлені у звітному році 
 3 
 Збитки по бартерними операціями, здійсненими за цінами нижче звичайних 
 3 
 Податок з власників транспортних засобів 
 2 
 Податок на землю 
 1 
 Відсоток по депозитним вкладом 
 3 
  Рішення 
   1. Валовий дохід підприємства визначається як різниця між грошовим доходом і матеріальними витратами, амортизацією та іншими витратами: 
   ВД = 159540 - 36537 - 45 = 122958 
   Чистий дохід - це різниця між валовим доходом і витратами на оплату праці: 
   ЧД = 122958 - 44616 = 78342 
				
				
				
				
			   2. Загальний прибуток визначається відповідно до Положення (стандарту) В«Звіт про фінансові результати В». Прибуток від реалізації - це різниця між виручкою без ПДВ і собівартості продукції: 
  Собівартість виробу А: 
   З А = 26098 +9 +31287 +13329 +45 +4 +7 +6 +4 +6 = 70785 
   Собівартість виробу Б: 
   З Б = 3890 +9 +31287 +13329 +45 +4 +7 +6 +4 +6 = 48574 
   Собівартість виробу В: 
  З В = 6549 +9 +31287 +13329 +45 +4 +7 +6 +4 +6 = 51236 
  ПДВ = 159540/12 = 13295 
   Прибуток від реалізації виробу А: 
   П А = 159540 - 13295 - 70785 = 75460 
   Прибуток від реалізації виробу Б: 
   П Б = 159540 - 13295 - 48574 = 97668 
   Прибуток від реалізації виробу В: 
   П У = 159540 - 13295 - 51236 = 95009 
   Загальна прибуток: 
   ОП = 75460 +97668 +95009 = 268137 
   3. Оподатковуваний прибуток визначається відповідно до Закону України В«Про оподаткування прибутку підприємств В»: 
   НОП = 159540 - 44616 - 45 = 114870 
  ННП = (НОП * 0,3) = 114870 * 0,3 = 34461 
   4. Рентабельність продукції - це відношення прибутку від реалізації до собівартості, а загальна рентабельність - відношення валового прибутку до вартості виробничих фондів. 
   РП А = 75460/159540 = 0,47 
  РП Б = 97668/159540 = 0,61 
  РП В = 95009/159540 = 0,59 
  ОР = 0,47 +0,61 +0,59 = 1,67 
   5. Виручка від реалізації планується балансовим методом з урахуванням зміни залишків нереалізованої продукції, обумовлених на початок і на кінець планованого року за нормативом = 159540 - 122958 = 36582 
  6. Для розрахунку порога рентабельності і запасу фінансової міцності всі витрати підприємства слід розділити на змінні і постійні в залежності від їх зв'язку з обсягом виробництва 
   R == 159540 + 122958/268137 = 1,05