смен. Простий базової машини для виконання суміщених операцій дорівнює t ін б=24 - 22=2 зміни.
.4 Порівняльна відомість вибору машин для планування майданчика
Таблиця 1 складається на основі отриманих даних для порівнюваних варіантів (двох бульдозерних комплектів).
.5 Розрахунок наведених витрат
а) Бульдозерний комплект 1
Собівартість механізованих робіт визначається за формулою:
C i=1,08? C м. См/М см
де С м.см - кошторисна вартість машино-зміни,
М см - змінна вироблення, яка приймається по продуктивності машин;
, 08 - коефіцієнт, що враховує накладні витрати.
Визначаємо собівартість робіт для бульдозерного комплекту 1:
розробка грунту бульдозером З Бульді=1,08 · 32,14/100,33=0,346 р./м 3;
розрівнювання грунту З розр=1,08 · 32,14/1379,31=0,025 р./м 3;
ущільнення грунту З ущ=1,08 · 34,66/1632,65=0,023 р./м 3,
де С Бульді. , З розр, З ущ - відповідно, собівартість розробки і переміщення грунту бульдозером, розрівнювання, ущільнення.
Разом:
З I=С Бульді + С розр + С ущ=0,346 + 0,025 + 0,023=0,394 р./м 3
Питомі капітальні вкладення на 1 м 3 грунту визначаються за формулою:
До i=1,07? C о. ц./(М см? T рік)
де С о. ц.- Оптова ціна машин;
t рік - число змін роботи в році;
, 07 - коефіцієнт, що враховує витрати з доставки машин з заводу-виробника на базу механізації.
робота бульдозера До Бульді=1,07? 5740/(100,33? 300)=0,204 р./м 3
розрівнювання До розр=1,07? 5740/(1379,31? 300)=0,015 р./М 3
- ущільнення К ущ=1,07? 9260/(1632,65? 300)=0,02 р./М 3
Разом: До I=0,204 + 0,015 + 0,02=0,239 р./м 3.
б) Бульдозерний комплект 2
Визначаємо собівартість робіт для бульдозерного комплекту 2:
розробка грунту бульдозером З Бульді=1,08 · 50,43/163,93=0,332р./м 3;
розрівнювання грунту З розр=1,08 · 32,14/1379,31=0,025 р./м 3;
ущільнення грунту З ущ=1,08 · 34,66/1632,65=0,023 р./м 3,
Разом:
З II=С Бульді + С розр + С ущ=0,332 + 0,025 + 0,023=0,38 р./м 3
Питомі капітальні вкладення на 1 м 3 грунту визначаються за формулою:
До i=1,07? C о. ц./(М см? T рік)
де С о. ц.- Оптова ціна машин;
t рік - число змін роботи в році;
, 07 - коефіцієнт, що враховує витрати з доставки машин з заводу-виробника на базу механізації.
робота бульдозера До Бульді=1,07? 23070/(163,93? 300)=0,502 р./М 3
розрівнювання До розр=1,07? 5740/(1379,31? 300)=0,015 р./М 3
- ущільнення К ущ=1,07? 9260/(1632,65? 300)=0,02 р./М 3
Разом: До II=0,502 + 0,015 + 0,02=0,537 р./м 3.
в) Бульдозерний комплект 3
Визначаємо собівартість робіт для бульдозерного комплекту 2:
розробка грунту бульдозером З Бульді=1,08 · 53,79/236=0,246р./м 3;
розрівнювання грунту З розр=1,08 · 32,14/1379,31=0,025 р./м 3;
ущільнення грунту З ущ=1,08 · 34,66/1632,65=0,023 р./м 3,
Разом:
З III=С Бульді + С розр + С ущ=0,246 + 0,025 + 0,023=0,294 р./м 3
Питомі капітальні вкладення на 1 м 3 грунту визначаються за формулою:
До i=1,07? C о. ц./(М см? T рік)
де С о. ц.- Оптова ціна машин;
t рік - число змін роботи в році;
, 07 - коефіцієнт, що враховує витрати з доставки машин з заводу-виробника на базу механізації.
робота бульдозера До Бульді=1,07? 53000/(236? 300)=0,801 р./м 3
розрівнювання До розр=1,07? 5740/(1379,31? 300)=0,015 р./М 3
- ущільнення К ущ=1,07? 9260/(1632,65? 300)=0,02 р./М 3
Разом: До III=0,801 + 0,015 ...