Зміст  
   Завдання 1 
  Завдання 2 
  Завдання 3 
  Завдання 4 
  Список використаної літератури 
    Завдання 1  
   Початкова сума, руб., РНаращенная сума, руб., SДата початку, TнДата кінця, ТкВремя, дн., ТднВремя, років, nСтавка,%, iЧісло нарахувань відсотків, m8 400 +0004 500 00027.01.200913.03.200990512,0012 
   Завдання 1.  Банк видав позику розміром 4500000 руб. дата видачі позики - 27.01.2009, повернення - 13.03.2009. День видачі та день повернення вважати за один день. Відсотки розраховуються за простою відсоткової ставці i% річних. 
  Знайти: 
 ) Точні відсотки з точним числом днів позики; 
  2) Звичайні відсотки з точним числом днів позики; 
 ) Звичайні відсотки з наближеним числом днів позики. 
  Рішення. 
  1 спосіб. За допомогою підручних обчислювальних засобів знайдемо: точні відсотки з точним числом днів позики (I тт); звичайні відсотки з точним числом днів позики (I від); звичайні відсотки з наближеним числом днів позики (I оп). 
  Дано: 
  S=4500000 
  Т поч=27 січня 2009 
  Т кін=13 березня 2009 
  i=12,00% 
  I тт, I від, I оп -? 
  Для обчислення відсотків за допомогою підручних обчислювальних засобів скористаюся формулою (1) з урахуванням формули (4). Метод. Указ. За викон. Л.Р. 
   I=Pni=P (t/K) i 
   Попередньо по таблиці Додатка 1 розрахувала точне число днів між двома датами: t=72 - 27=45 день, коли отримаємо: 
  1) К=365, t=45 I тт=4500000 * 45/365 * 0.12=66575,34 
  2) К=360, t=45 I від=4500000 * 45/360 * 0.12=67500,00 
  Наближене число днів складе 46 днів, тоді нараховані відсотки будуть рівні: 
				
				
				
				
			 ) К=360, t=46 
  Iоп=4500000 * 46/360 * 0.12=69000,00 
  2 спосіб. Для виконання розрахунків за формулами скористаємося функцією ДОЛЯГОДА (знаходиться в категорії Дата і час ). Дана функція повертає частку року, яку становить кількість днів між двома датами (початковою і кінцевою). 
    Відповідь: I тт - 66575,34 руб .; I від - 67500,00 руб .; I оп - 69000,00 руб. 
    Завдання 2.  Через T дн (90) днів після підписання договору боржник сплатить S (4500000) руб. Кредит виданий під i% (0,12) річних (відсотки звичайні). Які початкова сума і дисконт? 
  Відомо:=4500000 руб. 
  n=t/K=90/360. 
 =0,12 або 12%. 
  Знайти: P; D. 
  Рішення. 
  1 спосіб. =S/(1+ ni)=4500000/(1 + 90/360 * 0,12)=4368 932,04 руб. =S - P=4500 000,00 - 4368 932,04=131 067,96 руб. 
  Відповідь: P=4368 932,04 руб .; D=131 067,96 руб. 
  2 спосіб. Спосіб обчислення за допомогою математичний функції в Excel. 
    Відповідь: P=4368 932,04 руб .; D=131 067,96 руб. 
   Завдання 3.  Через T дн (90) днів препріятій має отримати за векселем S (4500000) руб. Банк придбав цей вексель з дисконтом. Банк врахував вексель по обліковій ставці 12% річних (рік дорівнює 360 дням). Межах отриманих препріятій суму і дисконт. 
  Рішення. 
  1 спосіб. Обчислення за формулами за допомогою підручних засобів.=90/360=0,25 
 =Snd 
   (Розмір дисконту чи обліку, утримуваного банком)=4500000 * 0,25 * 0,12=135000 руб. 
 =S - D=4500000 - 135000=4365000 руб. 
   спосіб. Спосіб обчислення за допомогою математичний функції в Excel. 
    Відповідь: D=135000 руб., P=4365000 руб. 
   Завдання 4.  У кредитному договорі на суму S (4500000) руб. і терміном на T років 5 років зафіксована ставка складних відсотків, рівна i% (12%) річних. Визначити нарощену суму. 
  Рішення. 
  1 спосіб. Обчислення за формулами за допомогою підручних засобів. 
  S=P * (1 + i) n=4500000 * (1 + 0,12) 5=7930537,57 руб. 
   Де: S- нарощена сума. i-Річна ставка складних процесів. n-Термін позики. (1+ i) n - Множник нарощення.