Зміст 
   Завдання 
  1. Вибір електродвигуна і кінематичний розрахунок 
  2. Вибір матеріалів шестерень і коліс та визначення допустимих напружень 
  3. Розрахунок тихохідної щаблі редуктора 
  4. Розрахунок швидкохідної щаблі редуктора 
  5. Основні розміри корпусу і кришки редуктора 
  6. Розрахунок веденого валу і розрахунок підшипників для нього 
  7. Розрахунок ведучого валу і розрахунок підшипників для нього 
  8. Розрахунок проміжного валу і розрахунок підшипників для нього 
  9. Мастило 
  10. Перевірка міцності шпонкових з'єднань 
  11. Вибір муфт 
  Список використаної літератури 
  Додаток: специфікації редуктора, привода, муфти 
   Завдання 
   Спроектувати привід стрічкового конвеєра. 
   Кінематична схема приводу 
В   
 Потужність на валу барабана: N вих = 1 кВт. 
  Швидкість стрічки конвеєра: v = 0,7 м/с. 
  Діаметр барабана: d = 200 мм. 
   Графік навантаження 
В   
 Термін служби: 15 років. 
  До добу = 0,25 
  До рік = 0,7 
  1. Вибір електродвигуна і кінематичний розрахунок 
   ККД приводу: О· = О· 1 2 В· О· 2 2 В· О· 3 < sup> 4 = 0,98 2 В· 0,97 2 В· 0,99 4 = 0,868 
   О· 1 = 0,98 - ККД муфти; 
  О· 2 = 0,97 - ККД закритою зубчастої передачі; 
  О· 3 = 0,99 - ККД пари підшипників кочення. табл. 1.1, [2] 
  Необхідна потужність двигуна: 
   N дв n == 1/0,868 = 1,15 кВт. 
				
				
				
				
			   Вибираємо електродвигун: АІР80В4; N дв = 1,5 кВт; n дв = 1410 хв -1 
  d вих Г— l = 22 Г— 50 - розміри вихідного кінця валу. 
  Частота обертання барабана: 
   n вих = 60v/ПЂd = 60 В· 0,7/3,14 В· 0,2 = 66,88 хв -1 
   Передаточне число: 
   U = U 1 В· U 2 = n дв /n вих = 1410/66,88 = 21,1 
   Передаточне число тихохідної ступені: 
   U 2 = 0,88 = 0,88 = 4,04 табл. 1.3 [2]. br/> 
 Передаточне число швидкохідної ступені: 
   U 1 = U/U 2 = 21,1/4,04 = 5,22 
  Частота обертання валів: 
   n 1 = n дв = 1410 хв -1 
  n 2 = n 1 /U 1 = 1410/5,22 = 270 хв -1 
  n 3 = 66,88 хв -1 
   Потужності на валах: 
   N 1 = N дв В· О· 1 В· О· 3 = 1,15 В· 0,98 В· 0,99 = 1,12 кВт 
  N 2 = N 1 В· О· 2 В· О· 3 = 1,12 В· 0,97 В· 0,99 = 1,08 кВт 
  N 3 = N 2 В· О· 2 В· О· 3 = 1,08 В· 0,97 В· 0,99 = 1,04 кВт 
  N вих = 1 кВт 
   Обертаючі моменти на валах: 
   Т 1 = 9550 N 1 /n 1 = 9550 В· 1,12/1410 = 7,6 Н В· м 
  Т 2 = 9550 N 2 /n 2 = 9550 В· 1,08/270 = 38,2 Н В· м 
  Т 3 = 9550 N 3 /n 3 = 9550 В· 1,04/66,88 = 148,5 Н В· м 
  Т 4 = 9550 N вих /n вих = 9550 В· 1/66,88 = 142,8 Н В· м 
   2. Вибір матеріалів шестерень і коліс і визначення допустимих напружень 
   Матеріал коліс - сталь 45; термообробка - поліпшення: 235 ... 262 НВ 2 ; 248,5 НВ СР2 ; Пѓ в = 780 МПа; Пѓ -1 = 540 МПа; П„ = 335 МПа. 
  Матеріал шестерень - сталь 45; термообробка - поліпшення: 269 ... 302 НВ 1 ; 285,5 НВ СР1 ; Пѓ в = 890 МПа; Пѓ -1 = 650 МПа; П„ = 380 МПа. табл. 3.2 [4]. p> Термін служби приводу: 
   t = 24 В· 365 В· K добу В· До рік В· До л = 24 В· 365 В· 0,25 В· 0,7 В· 15 = 2,3 В· 10 4 год 
  Враховуючи графік навантаження: 
   t 1 = 0,03 В· 2,3 В· 10 4 = 0,07 В· 10 4 год 
  t 2 = 0,75 В· 2,3 В· 10 4 = 1,73 В· 10 4 год 
  t 3 = 0,22 В· 2,3 В· 10 4 = 0,51 В· 10 4 год 
  N K 4 = 60 В· C В· ОЈ [(T i /T max ) 3 В· n 4 В· t i ] = 60 В· 1 В· [1 3 В· 66,88 В· 0,07 В· 10 4 + 0,7 3  sup> В· 66,88 В· 1,73 В· 10 4 + 0,2 3 В· 66,88 В· 0,...