ДЕРЖАВНЕ Освітні установи
ВИЩОЇ НАУКИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Тема: Революція відступає. Російський парламент
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертович
Учитель історії школи: Полуянова С.В.
Груповий керівник: Магсумов. Т.О.
Набережні Челни, 2009 р.
Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ/А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. іл., карт.
Урок № 4: Група 3.4 (11 "Г")
Розділ II. Революція на зламі
Тема: Революція відступає. Російський парламент
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Урок - Лекція
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати в учнів уявлення про витоки російського парламентаризму з освітою і виборів в I Державну Думу, розглянути дії влади щодо наведення порядку в країні і спроба вирішення аграрного питання.
2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні причин розколу революційного табору і її поступового згасання, активізації влади з наведення порядку і посилення реакційного руху.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття громадянськості і любові до Росії, і відповідальності за долю країни через знання історичних фактів і помилок минулого.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: таблиця, портрети історичних особистостей, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Вид дошки на уроці
3 листопада 2009 Тема 13, 14 Будинок. Завдання
План
Передмова - революція пішла на спад, втрачає міць
1. Революційний рух в кінці 1905 - першій половині 1906. Кінець 1905 - початок 1906 - страйкові комітети контролюють Трансиб (січень придушене). Робочі перехід до партизанських дій (показник хитрості і спаду руху), виступи селян у Прибалтиці (національна ворожнеча). Червень 1906 сплеск селянських хвилювань.
2. Каральні дії властей. Посилюється уряд, охранка, битви з військами, чорносотенці допомагають, єврейські погроми, розстріли на розсуд командирів у Прибалтиці селян.
3. Реформи кінця 1905 - початку 1906. Маніфест 17 жовтня переламав революція розколів табір революції. І далі розробляли закони для заспокоєння народу: Грудень 1905 - заборона страйків, лютий 1906 - обмеження свободи слова і друку. Розробляло аграрне питання щоб селяни заспокоїлися. Проект М. М. Кутлера. Послабило податки у скасувало викупні платежі.
4. Парламент 2 ух палатний - Державна Дума указ 11 грудня 1905 (обирали за куріям - землевласницька, міська, селянська, і робоча 1-3-15-45), Державна рада указ 20 лютого 1906 (право відхиляти думські закони) половина призначалася царем, половина обиралася з поміщиків, буржуазії, професорів, духовенства. 23 квітня 1906 "Основні закони Російської Імперії "- імператор здійснює законодавчу владу в єднанні з Держрадою і Думою (схему намалювати)
5. I Державна Дума 26 квітня 1906. 13 - октябристи, 153 - кадети, 200 безпартійних (есери та есдеки участь у виборах не брали). Уряд І.Л. Горемикін ворогувала з Думою. Аграрне питання найгостріший! Проект кадетів - Фонд землі з казенних, монастирі та частково поміщицькі для безземельних селян. Проект трудовиків - знищення поміщицького землеволодіння. 9 липня 1906 - розпуск першої думи. Виборзьке відозву. p> Графік (продовження): революція відступає.
Основні поняття:
Погроми, каральні експедиції, Державна Дума, Державна Рада.
Основні дати:
23 квітня 1906 "Основні закони Російської Імперії "- імператор здійснює законодавчу владу в єднанні з Держрадою і Думою.
Кінець 1905 - початок 1906 - Страйкові комітети контролюють Транссибірську ж/д.
26 квітня 1906 - початок роботи I Державної Думи.
Основні персоналії: Н. Н. Кутлер, С. А. Муромцев, І. Л. Горемикін. p> План уроку:
1. Революційний рух в кінці 1905 - першій половині 1906.
2. Каральні дії царської влади.
3. Реформи кінця 1905 - початку 1906.
4. "Конституційний буд "
5. I Державна Дума. p> 6. Розпуск I Думи. Виборзьке відозву. p> Домашнє завдання: В§ 13 - 14, підготувати до переказу, можна спиратися на зошит при відповіді біля дошки, доповіді на теми :: Н. Н. Кутлер, С. А. Муромцев, І. Л. Горемикін.
Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I. Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Уч...