Державні освітні УСТАНОВА
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 В«ГВ»)
Тема: Зовнішня політика Росії наприкінці XIX - початку ХХ - століття
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертович
Учитель історії школи: Полуянова С.В. br/>
Груповий керівник: Магсумов Т.А. br/>
Набережні Челни, 2009 р.
В
Урок № 1: Група 3.4 (11 В«ГВ»)
Розділ I . Росія на порозі ХХ століття.
Тема: Весняна політика Росії наприкінці XIX - початку ХХ століття.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Урок - Лекція
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - формувати в учнів уявлення про відносини Росії з країнами Заходу та Сходу, визначити причини російсько-японської війни, розглянути хід військових дій і причини поразки Росії у війні, наслідки війни для Росії.
2. Розвиваюча мета - сприяти кадетам в розумінні проблеми зовнішньої політики; аналізувати еволюцію питання далекосхідної політики і переростанню суперечностей у конфлікт між Японією і Росією; сприяти учням вмінню робити висновки про підсумки і наслідки війни для Росії.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття патріотизму, громадянськості і любові до Росії, та відповідальності за долю країни через знання історичних фактів і помилок минулого. p> Обладнання: Підручник, робочі зошити, карта по російсько-японській війні, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Основні поняття:
Антанта і Троїстий союз, Тихоокеанська імперія, КВЖД, безобразовская кліка, контрибуція. p> Основні дати:
1891 Росія приступила до будівництву Транссибірської ж. д.
березня 1898 був укладений російсько-китайський договір про оренду на 25 років Ляодунський півострова з незамерзаючими портами: торговим - Далянвань (Дальній) і військовим - Порт-Артур
26 січня 1904 - японські військові кораблі атакували російську ескадру в Порт-Артурі.
серпня 1905 Портсмутський світ.
Основні персоналії: А.М. Безобразов, О.М. Куропаткін, А.М. Стессель. p> План уроку:
1. Основні напрямки зовнішньої політики Росії на рубежі XIX - ХХ ст. p> 2. Далекосхідна політика.
3. Російсько-японська війна:
- військові дії в 1904 м. І падіння Порт-Артура.
- хід військових дій в 1905
- підсумки війни.
Домашнє завдання: В§ 6 прочитати і відповісти на питання. Доробити таблицю: Хід російсько-японської війни. Опрацювати причини, привід, хід, підсумки та наслідки війни в робочому зошиті. Терміни підготувати для термінологічного диктанту та дати. Підготувати повідомлення за особистостям. Відповісти на питання підручника.
Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I . Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Учні вітають вчителя.
II . Тест з 10 питань середньої складності з пройдених тем письмово на листочках із зазначенням дати і прізвища імені.
Приготуйте листочки з прізвищем і датою і слухаючи уважно питання вкажіть одну правильну відповідь буквою А, Б або В. Перевіримо залишкові знання і присутніх на уроці і дасть вчителю познайомитися з асом
9 - 10 правильних відповідей оцінка 5, p> 7 - 8 оцінка 4,
6 - 7 оцінка 3,
4 - 5 оцінка 2 не впоралися отримають можливість відповісти на наступному уроці домашнє завдання і заслужити хорошу оцінку
Питання тесту:
1. Яке місце в світі займала Росія за довжиною залізниць на початку 20 століття? А. Перше; Б. Друге, після США (вірно); В. Тільки почали їх будувати. p> 2. Синдикат - це ... А. Продукція вироблена монополією; Б. Продукція продавана монополією; В. Монополістичне об'єднання, що реалізує продукцію за завищеною ціною (Вірно). p> 3. Інвестиції - це ... А. Борг Росії західним монополіям за поставлену продукцію; Б. зобов'язання Росії з виплати відсотків по кредитах; В. Капіталовкладення з метою розвитку підприємства та отримання прибутку (вірно)
4. Вкажіть основну проблему розвитку сільського господарства в Росії початку 20 століття? А. Малоземелля селян, общинний уклад (вірно); Б. Кріпосне право; В. Відсутність ринку по збуту продукції. p> 5. ...