План заняття № 4
Група:
Спеціальність
Тема заняття:
Панас Мирний. Нарис ЖИТТЯ І творчості. Роман "Хіба ревуть волі, як ясла повні?". Історія написання роману, джерела твору, своєрідність композіції (багатоплановість сюжету, екскурсії в минуле, публіцістічні відступі.)
Мета заняття:
Навчальна:
ознайомитись студентов Із життєвим и ТВОРЧА Шляхом письменника. Розкрити Формування світогляду письменника в умів Посилення визвольного руху в Країні, Вплив традіцій Т. Шевченка, Марка Вовчка, передової російської та західноєвропейської літератури на Розвиток таланту митця.
Виховна:
Віховуваті в учнів любов и повагу до минули України, почуття патріотізму, гідності людини Вільної держави
Розвіваюча -
Розвіваті уміння аналізуваті Історичні події, Літературну спадщину письменника
Вид заняття :
Лекція
Вид Лекції :
Лекція з елементами Бесідам
Форма проведення заняття :
еврістічна бесіда
Міжпредметні зв'язки:
Забезпечуючі
Історія України
Забезпечувані
Українська мова
Методичне забезпечення :
опорні конспекти, тексти творів
Література:
1. Білецький О. Панас Мирний// Білецький О. Зібрання праць: У 5 т. - К., 1965. - Т.2. p> 2. Горленко В . "Повія", роман П. Мирного// Історія української літературної критики та літературознавства: Хрестоматія: У 3 кн. - К., 1998. - Кн.2. p> 3. Міщук Р. реалізм Панаса Мирного и проблема художньої Розповіді// Проблеми історії та Теорії реалізму української літератури ХІХ - початку ХХ ст. - К., 1991. p> 4. Пивоваров М. майстерність психологічного аналізу (Роман "Повія" Панаса Мирного). - К., 1960. p> 5. Сиваченко М. Корифей української прози. - К., 1967. p> 6. Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного. - К., 1989. p> Технічні засоби навчання
комп'ютер
ХІД занятть
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов
1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов. p> 2. Ознайомлення студентов з темою та Навчальна цілямі заняття
ознайомитись студентов Із життєвим и ТВОРЧА Шляхом письменника. Роман "Хіба ревуть волі, як ясла повні?". Історія написання роману, джерела твору, своєрідність композіції (багатоплановість сюжетом, екскурсії в минуле, публіцістічні відступі.)
Головний персонаж роману Чіпка Варениченко - "Пропаща сила"
3. Мотивація навчання
Розвиток аналітічного мислення и творчих здібностей студентов
4. Актуалізація опорних знань
Студенти предлагают свои Доповіді про письменника.
Панас Мирний та Іван Білик вчилися мудрості у свого народу. Доказ цьом є й ті, что роман "Хіба ревуть волі, як ясла повні? "рясно пересіпаній народніми приказки и пріслів'ямі, й ті, что Одне з них стало Назв твору, й ті, что думки и настрої народу автор передавши через своих персонажів.
5. Коментар Відповідей та робіт студентов
аналіз Відповідей, виставленна оцінок
6. Викладення та Вивчення нового матеріалу (Лекція)
"У Цій людіні билося палиці серце патріота,
справжнього гуманіста "
(Олесь Гончар)
Панас Мирний (1849 - 1920)
Один Із найвідомішіх класиків Панас Рудченко, Який Виступає у літературі под псевдонімом Панас Мирний, БУВ творцем українського соціально-психологічного роману, візначнім майстром реалістічної прози. Михайло Коцюбинський називав Панаса Мирного "силою и красою літератури нашої ", підкреслюючі широкий та Вільний років думки автора багатьох повістей, Романів, оповідань як особлівість его творчої манери, як "Ті, чого НЕ становится трохи не всім нашим белетрістам". p> 13 травня 1849 року Панас Якович Рудченко народився в Миргороді на Полтавщині у Сім'ї зубожілого дворянина-чиновника. Яків Григорович, батьку митця, БУВ бухгалтером повітового скарбніцтва и подбав про забезпечення дітей освітою та Майбутнього чіновніцькою посадити. Панас Навчався у Міргородській церковно-парафіяльній школі, Згідно - у Гадяцька повітовому учіліщі, де получил п'ять похвально листів як один Із кращих учнів.
Панас Мирний письменник студент
Велику роль у віхованні Панаса відіграла его маті Тетяна Іванівна, донька Миргородська дрібного чиновника Гординського, яка змалку пріщеплювала своим дітям любов до української мови й народної пісні. П'ятеро дітей відчувалі ее повсякдення Турбота ї віховуваліся за принципами украинского етнопедагогіки. У народному Дусі віховувала дітей у Сім'ї Рудченків и няня Оришка - Ірина Костянтинівна Батієнко, якові Майбутній письменник Дуже любив и яка пізніше стала прообразом багатьох героїнь его...