План заняття №
Тема заняття:
Головний персонаж роману Чіпка Варениченко - "Пропаща сила". Система образів іншого плану в романі (семінар). Жіночі образи (Мотря, Галя, Христя), їх роль у творі. Образи Грицька й Максима. Жанр и художні Особливості роману. Проблематика твору
Мета заняття:
Навчальна -
ознайомитись студентов з дерло соціально-псіхологічнім романом, розкрити образ головного героя Ничипора Варениченка. Розкрити Соціальні та психологічні причини бунтарства Чіпкі.
Виховна -
На прікладі еволюції Головна Чіпкі: від правдошукацтва до розбійніцтва віховуваті порядней та відповідальну особистість
Розвіваюча -
Розвіваті почуття відповідальності людини перед ріднімі, перед Батьківщиною, розвіваті аналітичне мислення и творчі здібності студентов
Вид заняття: семінар
Форма проведення заняття: диспут, еврістічна бесіда
Міжпредметні зв'язки: забезпечуючі, Історія України, Теорія літератури; забезпечувані Українська література. p> Методичне забезпечення:
опорні конспекти, питання для закріплення материал, текст роману
Література:
Гончар О. Перший сімфоніст української прози: Панас Мирний// Гончар О. Пісьменніцькі роздуми. - К., 1980. p> Грицай М. Панас Мирний: Нарис ЖИТТЯ І творчості. - К., 1986. p> Єфремов С. Панас Мирний// Єфремов С. Історія українського письменства. - К., 1995. p> Погребенник В. Панас Мирний// Українська мова та література. - 1998. - № 21 - 24. p> Черкаський В. Художній світ Панаса Мирного. - К., 1989. p> Технічні засоби навчання: кодоскоп, комп'ютер
ХІД занятть
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов
1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов
2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття (план заняття)
Робота над образами роману Мирного П. та Біліка І. "Хіба ревуть волі, як ясла повні?", Пов'язуючи всех їх з Головня героєм.
3. Мотивація навчання
1. Що ви довідаліся про роль Шевченкового "Кобзаря" в частках Івана ї Панаса Рудченків? p> 2. Яку роль відіграв Іван Білик у становленні Панаса Мирного як письменника? Що ви можете розповісті про творчу співпрацю братів? p> 3. Які тими Панас Мирний розробляв у своих творах, Які проблеми порушував? Чі засвідчувала така тематика и проблематика Актуальність ціх творів?
4. Які твори Світової класики переклав Панас Мирний? Як ви думаєте, чому перекладацькою діяльність у тієї годину булу Вкрай необхідною впорався? p> 5. Що ви можете розповісті про Останні роки життя Панаса Яковича и его Ставлення до суспільніх подій, Які відбуваліся в Україні? p> 6. Які факти про дитячі та юнацькі роки Панаса Рудченка вам найбільше запам'яталися и чім саме? p> 7. Як ви думаєте, чому образ няньки Панаса - баби Оришки - часто зринав у его художніх творах? 3. Що спонукало юнака до творчості? p> чіпка Варениченко Панас Мирний
8. Як ви можете прокоментуваті Обраний Панасом Якович літературний псевдонім? Назвіть Перші твори Панаса Мирного и Поясніть, чому автор друкувалися їх у Галичині.
9. Що ви довідаліся І про Громадську діяльність Панаса Мирного? Доведіть, что его мужні вчінкі засвідчувалі дієвій патріотизм митця. p> 10. Чому Панас Мирний Присвятої чіновніцькій службі п'ятдесят років свого життя? Чі це позначені на вдачі митця й характері его творчості? Свое мнение аргументів. p> 11. Порівнюючі творчість Івана Нечуя-Левицького и Панаса Мирного, літературознавець Сергій Єфремов писав: "Є у ціх двох письменників схожість и в темах, и в загально світогляді, хочай зовсім Другие у шкірного з них художні засоби. Левицький швідше жанрист, Зовнішні Обставини прітягають найбільше его уваг, того, може, й мілується ВІН так в опису природи та вроди своих героїв и щедро розсіпає ті опису в своих творах. Панас Мирний - больше психолог. Проблеми внутрішнього життя, переживання душі людської Переважно цікавлять цього письменника, и НЕ етнографія, що не Зовнішні Обставини, не природа в ее показна формах, а люди з усіма Людський рісамі стояти біля нього на первом плані ". Як ви вважаєте, чому в художньому віраженні талантів Іван Нечуй-Левицький и Панас и Мирний були суголоснімі митцями? p> На протязі Вивчення твору дослідіті Виховна мнение: "Чі Варто віправдовуваті Чіпку? Чі слід брати з нього приклад? "p> 4. Семінар
4.1 Обговорення плану
4.2 Визначення навчального матеріалу для підготовкі студентов до семінару
4.3 узагальнення теоретичного навчального матеріалу за планом
1. Узагальнити знання про жанр и художні Особливості роману. Проблематика твору
Прігадуємо Особливості роману:
зображення великого й складного кола подій та Явища суспільного ї побутового життя Певного історічного періоду,
трівалій годину Дії,...