> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Історія виникнення та розвитку футболу

. Формування футбольної асоціації

Висновок

Список використаної літератури

Введення

Футбол - одна з найпопулярніших командних ігор у світі, де за малу кількість очок потрібно стрімко боротися. Футбол (англ. football, від foot - нога і ball - м'яч) - спортивна командна гра, в якій спортсмени, використовуючи індивідуальне ведення і передачі м'яча партнерам ногами або будь-який інший частиною тіла, крім рук, намагаються забити його у ворота суперника найбільшу кількість разів у встановлений час. У команді 11 чоловік, у тому числі воротар. Ігрова, спеціально розмічена прямокутна майданчик - поле (110-100 м; 75-69 м - для офіційних матчів) має зазвичай трав'яний покрив. Час гри 90 хв (2 періоду-тайми по 45 хв з 10-15-хвилинною перервою).

Якщо говорити загалом, то футбол це пристрасне протиборство двох команд, в якому проявляються швидкість, сила, спритність, швидкість реакції. Як зауважив кращий футболіст сучасності бразилець Пеле, «футбол - це важка гра, адже в неї грають ногами, а думати треба головою». Футбол - це мистецтво, мабуть, жоден вид спорту не може з ним зрівнятися за популярністю.

1. Історія виникнення та розвитку футболу

Насправді історія футболу налічує чимало століть і торкнулася чимало країн.

Стародавня гра в м'яч.

У літописах династії «Хань», яким вже 2000 років, зустрічається перше в історії згадка про гру, схожою з футболом. Отже, можна сказати, що родоначальником футболу був Стародавній Китай. Коли Японія подавала заявку на проведення чемпіонату світу в 2002 році, серед її аргументів був і такий цікавий факт, що ще чотирнадцять століть тому в цій країні грали в «кеннат» - гру в м'яч, чимось схожу на сучасний футбол. Звичайно, за кілька століть правила гри сильно змінилися, але факт залишається фактом: різновиди гри, яку ми тепер називаємо футболом, існували у багатьох народів протягом цілих століть, причому гри ці залишилися одним з улюблених розваг.

Стародавня Греція та Стародавній Рим не були винятком. Ось як «Поллукс» описує римську гру »гарпастум»: «Гравці розділяються на дві команди. М'яч поміщають на лінію в центрі площадки. На обох краях площадки за спиною у гравців, кожен з яких коштує на відведеному йому місці, проводять ще по лінії (ці лінії, ймовірно, можна співвіднести з лініями воріт). За ці лінії покладається занести м'яч, причому зробити оний подвиг сподручно, лише розпихаючи гравців команди-суперника, ». Виходячи з цього опису, можна зробити висновок, що «гарпастум» був попередником і регбі, і футболу.

У Британії гра в м'яч починалася як розвага на щорічних народних гуляннях в масленой тиждень. Зазвичай змагання починалося на ринковій площі. Дві команди з необмеженим числом гравців намагалися закинути м'яч у ворота команди суперників, причому «ворота», як правило, представляли собою яке-небудь заздалегідь обумовлене місце неподалік від центру міста.