Тема уроку: Захист природи. Червона книга
Мета: познайомити дітей з Червоною книгою тварин Казахстану, розширити і поглибити знання учнів про тварин, що зустрічаються на території Казахстану та занесених до Червоної книги. Завдання: - через прочитання статті учні отримають нову інформацію про тварин;- Учні дізнаються про причини зникнення тварин з території Казахстану;- Виховувати любов до тварин і рослин, відповідальність за них і дбайливе ставлення до них:
Обладнання: зображення, завдання кожній групі, друковані літери-назви теми, презентація.
Хід уроку
. Орг. момент.
Добрий день хлопці, подивіться один на одного, посміхніться, а тепер подивіться на мене, подаруйте свою посмішку мені, щоб з такою ж посмішкою ви ходили сьогодні цілий день. Сіли.
. Цілепокладання.
Сьогодні на уроці, ми будемо виконувати цікаві завдання, дізнаватися багато цікавого, хто буде активно працювати, отримає жетони.
. Перевірка домашнього завдання.
Перш ніж перейти до нової теми, давайте перевіримо домашнє завдання. Вам задано було вчити правила доктора Айболита.
Не годуйте чужі' кішок і собак
Не чіпайте собак, кішок під час їжі
Не підходьте до собаки, що сидить на прив'язі
Чи не наближайтеся до великих собакам.
Не намагайтеся відібрати предмет, з яким грає собака.
Міні-Тест червоний книга тварина природний
Для закріплення цих знань, ви зараз напишіть тест, я буду читати питання з варіантами відповідей, ваше завдання на листочках написати правильну відповідь. (Роздатковий матеріал)
. Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються ...
А - Домашні тварини
Б - Дикі тварини
. На скільки груп можна розділити рослини?
А - 2
Б - 4
В - 3
. Кактус якої групи рослині ставиться?
А - Кімнатні рослини
Б - Культурні рослини
В - дикорослі рослини
. Що приносить корова людині?
А - яйце
Б - мед
В - перо
. Вибери домашня тварина
А - панда
Б - ведмідь
В - кішка
Дана робота збирається учителем. Перевірка вчителя.
Спонукання.
(На дошці на різних кольорах розташовані картинки із зображенням тварин занесених до Червоної книги Казахстану.)
Хлопці, подивіться уважно на дошку і послухайте запис. (Учитель включає диск із записом голосів птахів).
Що ви відчули, коли побачили і почули все це? Закрийте на мить очі і уявіть, що все це безслідно зникло з лиця Землі. Немає ні птахів з їх голосами, ні тварин з їх красою.
Що ви випробували тепер, коли це представили? Якою стане наша планета без тварин і птахів? А що потрібно робити, щоб цього не сталося? (Відповіді дітей)
. Реалізація.
Багато вчених займаються проблемою захисту тварин. Для їх охорони держава створює заповідники, заказники, національні парки. Заповідник - це особливо охоронювана територія, на якій повністю заборонена будь-яка господарська діяльність з метою збереження природних багатств, тобто тут заборонені всі види діяльності людини. Відвідування заповідника можливо тільки за особливим дозволом. Заказники - відкриті для всіх. Але тут не можна обладнати стоянки відпочинку, ставити намети, розпалювати багаття, їздити на машинах і мотоциклах, гуляти з собакою, кричати. На території Казахстану існують 4 державних природних парки, 66 заказників і 9 заповідників. 80 років тому був створений перший заповідник Аксу-Джабагли. Останній дев'ятий - Алакольського заповідник створений в 1998 році (10 років тому).- До нас надійшла пропозиція взяти участь у створенні передачі «У світі тварин». Ви повинні дружно попрацювати в групах, вивчити життя тварин, зображених у вас на картинках підготувати репортаж, повідомлення про цих тварин.
(Робота в групах. Хлопці вивчають життя тварини зображеного на картинці. Готують повідомлення про нього, і після розпові...