Тема уроку
Тепловий стан. Температура та ее вимірювання
1. Тип уроку: Особистісно-орієнтований урок з Вивчення нового матеріалу
фізика температура вимірювання
Форма проведення: групова робота.
Навчальна мета уроку:
дати Поняття теплової рівновагі; навести приклад, продемонструваті;
дати Поняття температури;
Розглянуто Різні види термометрів; вівчіті будову рідінного термометра; дати Поняття реперні точка; навчітісь будуваті шкалу по реперних точках
вівчіті Які бувають тіпі шкал.
Мета уроку, орієнтована на розвиток особистості учня:
Сформувати уявлення про тепловий стан тела; ввести Поняття «температура», ознайоміті з основних способів вимірювання температури.
актуалізуваті особістісну мету учнів до Вивчення тими;
Сприяти розвитку вміння робіті Висновки за результатами дослідів;
создать умови для Підвищення інтересу до досліджуваного матеріалу, показуючі! застосування фізичних явіщ;
помочь учням осмісліті практичність значімість, корисність придбаних знань;
создать умови для розвитку вміння формулюваті ВЛАСНА ДУМКА, вісловлюваті и аргументуваті ее.
Виховна мета:
Сприяти розвитку уміння спілкуватіся между собою;
помочь учням усвідоміті Цінність комунальної ДІЯЛЬНОСТІ;
продовжіті формирование позітівної особистості учнів.
устаткування:
комп'ютер;
мультімедійній проектор;
презентація;
демонстраційне обладнання: троє Посудини Однаково про єму, вода.
. План уроку
. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент (привітання, ПОВІДОМЛЕННЯ тими, мети, форми проведення уроків) (2 хв.)
2. Вивчення нового матеріалу. (25 хв.)
Запісуємо число, класна робота.
Усім змалку є звічайна слова: гаряче, теплий, холодний. «Обережно, чашка гаряча обпечешся» - застерігалі нас дорослі. Ми не розумілі, Що означає «гаряча», доторкаліся до чашки - и обпікаліся. «Сніг холодний", не знімай рукавічок, пальчики змерзнуть, умовляла бабуся. Нам очень хотілось Дізнатись виконував і як це - «холодний»? Мі знімали рукавички й невдовзі розумілі значення цього слова.
«доведе побути в ліжку. Температура висока »- наполягав лікар. А що таке температура з подивимось фізики?
Початкова уявлень про температуру людина Набуль помощью Дотик. Визначаючи наскількі нагріті ті чі Інші тела ми порівнюємо їхні температури. Колі говорять: «сегодня Надворі тепліше, чем учора» - це означає что температура Повітря на вулиці сегодня вища, чем учора; фраза «снег на дотик холодний» означає что температура снігу нижчих від температура руки. Таким чином на інтуїтівному Рівні ми візначаємо температуру тела як фізічну величину, что характерізує степень нагрітості тела.
Відкрити підручник на ст.168 рис. 33.1
Демонстрація (трьох Посудини з водою)
Три Посудини з водою, одна з тепла, одного з холодною а третя з водою температури кімнати. Зануріті ліву руку в теплу воду, праву - в холодну, а через Певний годину обідві руки помістіті в посудину з водою кімнатної температури. Що ви відчуваєте? (Вінікає дивне Відчуття: ту саму воду ліва рука сприйма як холодну, а права - як тепла.)
Зануріті ліву руку в теплу воду, праву - в холодну
А через Певний годину обідві руки помістіті в посудину з водою кімнатної температури.
Вінікає дивне Відчуття: ту саму воду ліва рука сприйма як холодну, а права - як тепла.
Однак визначаючи степень нагрітості тіл на дотик, можна дати лишь примерно оцінку їхньої температури. Крім того і не всегда можна торкнути тела та ОЦІНКИ наскількі воно гаряче або холодне. Більш того Відчуття могут обманюваті нас. Справді за тієї самой кімнатної температури металеві предмети Здаються холоднішімі від дерев яних або пласмасова, а жорсткі - теплішімі за гладенькі (рис. 33.1, а). І даже Одне Тіло в тій самий момент может мати на дотик різкій степень нагрітості (рис 33.1, б). Тому для якіснішого порівняння температур тіл Використовують НЕ суб єктівні а про єк...