Овруцька гімназія імені Андрія Малишка
Відкритий урок
Назівне речення
Автор: Гуненко Наталія Анатоліївна
вчитель української
мови та літератури
Овруцької гімназії
имени Андрія Малишка, спеціаліст II категорії
Овруч +2013
Назівні речення
Мета: повторити знання учнів про односкладні речення з Головня членом прісудком; ознайоміті з особливими односкладніх релік з Головня членом підметом; вчитува відрізняті види односкладніх релік одна від одного;- Розвіваті зв язне мовлення, уяву, мислення, пам ять; вчитува самостійно делать Висновки, формулюваті питання з вівченої тими, Завдання, Які необходимо вірішіті на уроці; виховувати любов до слова, до прекрасного; пріщеплюваті Інтерес до Вивчення рідної мови.
Обладнання: підручник, презентація до уроку.
ХІД УРОКУ
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно Посміхніться.
Продзвенів вже дзвінок,
ПОЧИНАЄМО урок!
Створення емоційно-позитивного фону.
А Який у тебе настрій?
2. Оголошення тими, мети, Завдання уроку.
У Синтаксис, як до дверей,
Є ключики малі.
Їх легко Кожний підбере,
Если Йому НЕ лінь.
Ті, друже, мусіш знаті,
Ключики прідбаті -
Знання про види речень
. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ.
Актуалізація опорних знань учнів
Завітав сегодня в клас
На урок знову до нас
Кубик, діти, непростий,
Кубик, діти, чарівний.
ВІН доріжку прокладає,
Знання Ваші перевіряє.
Це нужно знаті
n види односкладніх релік;
n Способи вираженість Головня членів речення односкладніх релік.
Це нужно вміті
n віділяті односкладні речення з-поміж других відів релік;
n оцінюваті роль односкладніх релік у текстах різніх стілів;
n конструюваті односкладні речення та правильно Виконувати їх у власному мовленні.
. поглиблення, сістематізація, узагальнення знань
односкладній речення текст підмет
Аукціон знань
1. Из чего складається граматичний основа речення?
2. Які бувають речення за Будовий?
. Яке речення назівається двоскладне?
. Чі існують речення з одним Головня членом? (підметом або прісудком)
ПРІГАДАЙМО !!!
Дієслівні односкладні речення
означаючи-особові
Узагальнено-особові
Неозначено-особові
Безособові
Класна робота
Тема. Назівні речення
Назівні речення - це односкладні речення з Головня членом-підметом, Який стверджує наявність, Існування предметів або явіщ.
Весна. Теплінь. Садок вишневий.
Назівні речення відрізняються від других речень тім, что:
? роль головного члена в них Виконує іменник або Інша субстантівована частина мови в Н.в.
? застосовуються у всех стилях мовлення;
? могут переріваті оповідь, щоб уповільніті ее, Зупинити на ОКРЕМЕ деталях, звернути Рамус на довкілля;
? бувають Поширеними и непошіренімі.
? НЕ бувають пітальних;
відсутні засоби вираженість годині І спосіб;
? Стан природи, середовища
Наприклад: Весна.Теплінь. Гроза.
? Існування предметів, промов, осіб
Наприклад: Ущеліна. Вогонь. Безодня. Шляхи. Людина.
? Вказівку на назв предмет чі я...