культурних рослин, недбале Ставлення до їх зберігання, особливо в місцях мешкання птахів, бджіл, свійськіх тварин.
Крім того, вчитель винен ознайомитись учнів з правилами особістої гігієн во время роботи з добрива та правилами безпечної роботи. Учні повінні обов'язково мати спецодяг, захисні окуляри, міти руки и Обличчя з милому после роботи, буті уважности и Обережно во время обслуговування машин та во время роботи з добрива.
Здійснюючі Огляд машин, треба одягаті рукавиці. Учням НЕ рекомендується працювати з мінеральними добрива, о з отрутохімікатамі - Забороняється.
Даною темою Передбачення Вивчення машин, Які застосовуються для суцільного Внесення добрив у грунт. До них належати розкідачі органічніх добрив, розкідачі рідкіх добрив та гноївкі, тукові Сівалки для розсіювання на поверхні поля мінеральних добрив.
користуючися Навчальних таблицю, діафільмом "Сільськогосподарські машини і їх використанні "вчитель розкриває сутність виконавчого процеса, назіває Робочі органи и Допоміжні частині, а потім розповідає про технологічний процес роботи, демонструючі фрагменти діафільму.
Закінчуючі заняття слід ОПИТУВАНЬ учнів безпосередно біля машин. При цьом треба звертати уваг на засвоєння учнямі правил безпечної роботи, ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО середовища, знань функціонального призначення робочих органів машин и способів їх регулювання, послідовності підготовкі добрив до розкідання, а такоже вимог до зберігання машин и догляд за ними.
Подаємо приклад структури уроку на тему "Технологія Внесення добрив у грунт ".
Заняття 1. Загальні Відомості про технологію Внесення добрив у грунт.
Мета: ознайомитись учнів з агротехнічнімі Вимоги та механізованого Внесення добрив та засоби механізації. Віховуваті почуття відповідальності за Збереження и Економні витрачання добрив та захист НАВКОЛИШНЬОГО середовища від забруднення добрива.
Обладнання і посібники: наявність добрив, Які вносячи у ГОСПОДАРСТВОМ регіону, навчальні плакати, Моделі машин, діафільм "Машини для внесення добрив" ТОЩО.
Пріблізній Хід уроку
1. Організаційна частина. Вчитель сообщает тему уроку, коротко знайомить учнів з его змістом. p> 2. Повторення вивченості матеріалу. Прігадаті віді обробітку грунту и основні технологічні Операції, Які необхідні для вілощування сільськогосподарськіх культур, вчитель задає учням наступні запитання:
- Перерахуйте види механізованого обробітку грунту под польові культури.
- Які факторі вплівають на ширину поворотної полоси? p> При потребі вчитель доповнює и підсумовує ВІДПОВІДІ учнів.
3. Виклад и закріплення нового матеріалу. (Пріблізній виклад матеріалу про технологію Внесення добрив у грунт мі описали в розділі "Машини для внесення добрив").
4. Ознайомлення учнів з безпечного умів праці та особістої гігієні.
5. Заключний частина. Щоб віявіті рівень засвоєння нового матеріалу, слід вікорістаті СПЕЦІАЛЬНІ картки-завдання.
Карточка1. Назвіть Допустимі відхілення від заданої норми внесення мінеральних добрив центробіжніх розкідувачів.
Варіанти відповідей:
1. В± 15%. p> 2. В± 10%. p> 3. В± 5%. p> Карточка2. Назвіть Основний способ руху розкідувачів.
Варіанти відповідей:
1.Човніковій.
2.Круговій.
3.Діагональній.
Карточка3. Чім регулюється нормами внесення мінеральних добрив Розкидач 1РМГ-4.
Варіанти відповідей:
1.Поступовою швідкістю руху агрегату.
2.Перекріттям суміжніх проходів агрегату.
3.Відкріттям дозуючіх заслінок у співвідношенні з величиною Швидкості руху агрегату.
4.Переміщенням тупо подільніків вперед.
Правільні ВІДПОВІДІ: 1 (2), 2 (1); 3 (3).
6. Заключний Інструктаж. Підводячі Підсумки, нужно проаналізуваті роботу кожної ланки, Розглянуто допущені учнямі помилки, повідоміті їхні ОЦІНКИ.
ВИСНОВОК
виконан робота может буті Використана як методичні поради з проведення уроків з сільськогосподарської праці По темі: "Механізація обробітку грунту та Внесення добрив ", а такоже для проведення лабораторно-практичних робіт з курсу "Основи с/г виробництва" для студентов Спеціальності трудове навчання.
Використана література
В
1. Моцак В. З. Методика Вивчення сільськогосподарськіх машин. К., 1985. p> 2. Устименко Г. В., Кононков П. Ф. Основи агротехнікі польових и овочевих культур. К., 1987. p> 3. Снігур А. В., Мороз О. І. Методичні рекомендації до уроків сільськогосподарської праці (на допомогу вчителю сільській школи) К., РУМКТОП.1984
4. Снігур А. В., Мороз О. І.. Методичні рекомендації до уроків сільськогосподарської праці. К. РУМКТНП.1982. p> 5. Ставро...