своєння уявлень і уменій.до занятійпосле занятій1Бельковіч В.високійвисокій2Векліч С.среднійсредній3Вязов М. среднійсредній4Герасімова А.високійвисокій5Денісова П.нізкійсредній6Жівотіков Е.среднійвисокій В
Рис. 2. Рівні сформованості уявлень після проведених занять
Висновки.
Результати повторного дослідження показують, що уявлення дошкільнят про тваринний світ стали конкретні. Діти звертають увагу не тільки на яскраві, впадають в очі особливості тварини, але досить легко знаходять спільні ознаки, що дозволяють об'єднати тварин у групу, тобто класифікувати, але використовують іноді підказку. Стали більш вірними уявлення про причинно-наслідкових зв'язках у тваринному світі, а також про пристосування живих істот до умов життя. Діти засвоюють поняття (дикі і домашні тварини), знають, чим харчуються і як полюють на інших тварин. Розроблені і проведені заняття, екологічні ігри поза занять забезпечило інтерес дітей до пропонованого матеріалу і сприяло кращому засвоєнню дітьми уявлень про різноманіття тваринного світу. br/>
6. Конспект заняття, екологічні ігри
Заняття В«Царство тваринВ»
Мета. Обгрунтувати класифікацію тварин на диких і домашніх. Закріпити уявлення про домашніх тварин, виховувати особливе ставлення до них (турбота, увага), познайомити з цікавими фактами з їх життя, свідчать про їх відданості, відвазі, любові і прихильності до людини. p align="justify"> Матеріал. Картинки із зображенням різних тварин; колекція В«Ми їх знаємоВ». Картинки із зображеннями собак. p align="justify"> Хід заняття
Педагог (показуючи карту світу): Ми живемо на планеті Земля. Земля красива, багата. Хто ще живе на ній? Ви назвали багатьох мешканців Землі. А скількох ще не назвали! Сьогодні ми з вами поговоримо про дивовижний царстві - царстві тварин. Яких тварин ви знаєте? p align="justify"> Педагог дістає кілька картинок з колекції В«Ми їх знаємоВ» (на яких зображені домашні і дикі тварини), пропонує назвати їх, розповісти, що вони знають про те чи іншому тварину (одна дитина починає, інші доповнюють ). Педагог (підбиваючи дітей до класифікації тварин па домашніх і диких). Серед цих тварин є ті, що живуть з людиною, а є такі, які не можуть і не повинні жити з ним. Давайте розподілимо картинки: в одну сторону (можна поставити іграшковий будиночок) ви відкладіть тих тварин, які живуть з людиною; в іншу сторону (можна поставити іграшкову ялинку або відповідну картинку) - картинки з тими тваринами, які не можуть і не повинні жити з людиною .
Діти виконують завдання. Педагог пропонує їм пояснити свій вибір, коментує: тварини, які живуть з людиною, називаються домашніми. Вони не можуть жити без уваги і турботи з боку людини: якщо людина про них не дбає, вони гинуть. Ці тварини не тільки живуть з людиною, але і народжуються і ростуть...