00 - 90000) * 1.5 = 30000 $
Витрати матеріалів з розрахунків 36 центів за штуку = 0,36 * 30000 = 10800 $
Всього економії і додаткова контрибуція = 45000 - 10800 - 11500 -15000 +3000 = 10700 $
3. Визначаємо різницю в амортизації. p> Оскільки дане інвестиційне рішення визиавет збільшення або зменшення амортизаційних відрахувань, то необхідно врахувати таку різницю, як зміна суми неоподатковуваних доходів.
Амортизація нового обладнання = 40000 $/10 років = 4000 $
Амортизація строго обладнання 20000 $/10 років = 2000 $
Різниця в амортизації = 2000 $
4. Розрахуємо потік грошових коштів після сплати податків
Додатковий прибуток від використання нового обладнання, підлягає оподаткуванню = 10700 $ - 2000 $ = 8700
Податок на прибуток за ставкою 20% = 8700 $ * 20% = 1740 $
Збільшення прибутку після податків = 8700 - 1740 = 6960 $
Потік грошових коштів після податків = 6960 + 2000 = 8960 $
Для подальшого аналізу необхідно розрахувати вивільнення капіталу. Тут передбачувану залишкову вартість нового обладнання необхідно розглянути як повернення вкладеного капіталу і вважати припливом грошових коштів в кінці п'ятого року. p> 5. Розрахуємо ліквідаційну вартість (ЛЗ)
ЛЗ кінець 5 року = вартість нового обладнання (40000) - амортизаційні відрахування 4000 в рік (4000 * 5 = 20000)
ЛЗ = 40000 - 20000 = 20000
В
Таблиця № 2
Аналіз заміни обладнання за допомогою поточної вартості
Період
Інвестиції (Капіталовкладення)
Приплив грошових коштів від капиталовлож.
Фактор поточної вартості при 10%
Поточна вартість чистих інвест.
Поточна вартість грошових потоків від капиталовлож.
0
-26000
1
-26000
1
8960
0,909
8145
2
8960
0,826
7401
3
8960
0,751
6729
4
8960
0,683
6120
5
8960
0,621
5564
5 кінець
+20000
0,621
12420
ПІДСУМОК
-26000
46379
Чистий поточна стоїмо.
20379
6. Визначимо чисту поточну вартість (ЧТС). p> Для розрахунку поточної вартості грошових потоків капіталовкладень і поточної вартості чистих інвестицій необхідно користуватися формулою дисконтування або користуватися таблицями поточної вартості.
ГТС = 27197 $ -26000 $ = 1719 $
7. Знайдемо внутрішню норму окупності і розрахуємо індекс прибутковості.
Таблиця 3
Аналіз за допомогою дисконтованої вартості для визначення внутрішньої норми окупності
Період
Грошовий потік
Фактор дисконтованої вартості
Поточна вартість при
0
-26000
1
1
8960
0,769
6890
2
8960