, хто сидить у ставку» (Перегляд.)
. Заключна частина.
Хлопці! Чому вчить ця казка? Правильно! Бути добрим і всі сварки дозволяти найсильнішою зброєю - ПОСМІШКОЮ!
Запам'ятайте, дуже часто допомагає вийти з важкої ситуації жарт, вміння вчасно посміхнутися і сказати що-небудь смішне. І ще дуже важливо навчитися визнавати свої помилки і вибачатися. І обов'язково збережіть у себе 10 законів дружби і було б дуже добре, якщо ви їх запам'ятаєте і розкажіть про них всім своїм друзям і знайомим.
Я сподіваюся, що ви дізналися сьогодні щось нове для себе! Бережіть своїх друзів і близьких і живіть дружно !!!
Додаток 2
Конспект позакласного виховного заходу на тему; " Що таке ? добре? і що таке? погано? ? »
Цілі: розкрити поняття і обговорити вчинки, відповідні цим поняттям.
Обладнання: вірш В.В. Маяковського «Що таке добре і що таке погано?» - Барвисто ілюстроване; картки з назвами хороших і поганих вчинків (один конверт на парту); картка з прислів'ям для демонстрації на дошці.
Час та місце проведення: 25.04.13. Гімназія №8 г.о. Коломна, 2 А клас.
Підготовка заходи: за кілька днів до проведення заходу семи учням були роздані листочки з віршами, для того, щоб вони їх підготували читати напам'ять, тим самим підводячи підсумок бесіді.
Хід заняття
1. Введення в тему
Учитель. Хлопці! Сьогодні на занятті ми постараємося розібратися в дуже важливому питанні для кожного з нас: «Що таке? добре? і що таке? погано? ? »Ми поговоримо з вами про те, які вчинкиі можна назвати хорошими, які - поганими.
? Яке вірш, який може відповісти нам на питання «Що таке? добре? і що таке? погано? ? »Ви можете пригадати? (Вірш В. В. Маяковського «Що таке добре і що таке погано?»)
? Хто з хлопців знає цей вірш, допомагайте мені.
2. Основна частина
) Робота з літературним джерелом
Учитель показує ілюстрації, читає вірш, перериваючись для обговорення, чому той чи інший вчинок поганий або добре, для кого погано чи добре, до чого можуть призвести ті чи інші вчинки.
Після прочитання й обговорення всього вірша - бесіда:
? Про які хороших рисах і вчинках йшлося?
? Чому їх вважають хорошими? (На користь, на благо людини.)
? А що таке «погано» з вірша? (Те, що шкодить людині, порушує його права.)
2)
3) Робота з картками в парах
Учитель роздає конверти з картками.
? Хлопці, а ви зможете розібратися, що таке «добре» і що таке «погано»?
? Додайте картки з назвами вчинків у дві колонки (ліворуч - хороші, праворуч - погані), а якщо виникне суперечка, то може з'явитися третя колонка - посередині. Думайте і працюйте дружно.
Обговорення результатів роботи (вибірково).
Важливо, щоб діти могли довести, чому вони так вирішили. Особливу увагу слід приділити «спірним» моментам, так як один і той же вчинок може розцінюватися по-різному в тій чи іншій ситуації.
) Роздуми, думки
? Подумайте, як потрібно ставитися до людей, щоб їм було приємно з вами спілкуватися, дружити.
? Чому люди скоюють кепські вчинки?
? Чи хочеться вам дружити з людиною, яка так чинить?
? Звичайно, ми з вами повинні намагатися здійснювати більше хороших вчинків. Тому, що добрі, хороші вчинки облагороджують людей. Світ стає багатшим, добрішим і краще. Ми повинні відрізняти «хороше» від «поганого». Які гарні вчинки приносите ви? А які погані? (Обговорення питань.)
? Не забувайте про повагу до інших людей! «Поважаючи хочеш бути - умій інших поважати» - так ще здавна говорили люди. (Учитель вішає на дошку картку з прислів'ям.)
? Не можна забувати цю мудрість! Але чи завжди це виходить? Чого ж нам не вистачає для взаєморозуміння? (Відповіді дітей.)
Учитель читає казку «Зірка»
Казка «Зірки»
Давним-давно жила-була на світі маленька дівчинка. Їй було років вісім, коли вона залишилася зовсім одна. Нікому стало про неї піклуватися - ні погодувати, ні народити, ні ласкавого слова сказати. Нічого-то у неї не було, крім худенького платтячка да виношеного хустки. Довелося по світу ходити, милостиню випрошувати. Одного разу один добрий чоловік подав ї...