сткамі ї утворюють єдину сітку.
Вузлова нервова система представлена ??головним мозком (утворюється в результате злиттів гангліїв), навкологлоткове коннектівамі (Нервові Стовбура, Які огінають глотку з боків) i черевнім Нервово Стовбура, на якому розташовані ганглії. ЦІ ганглії могут або розміщатіся в шкірному сегменті тела, или утворюваті скупчення.
Розкідано-Вузлова нервова система представлена ??кількома Нервово Вузли, розташованімі в різніх відділах тела тварини.
Трубчатую нервова система хордових (людини в тому чіслі) представлена ??Нервово трубкою, порожніна якої Заповнена рідіною. На передньому кінці трубки (у всех хордових крім ланцетника) утворюється Розширення - головний мозок. Порожніна нервової трубки утворює в людини шлуночка мозк.
Будова нейрона
Схема рефлекторної дуги
. Узагальнення, сістематізація ї контроль знань и вмінь учнів (5 хв)
Питання до учнів
. Розкажіть про Особливостігри Будови нервової тканини?
. Які Клітини входять до складу нервової тканини?
. Які тіпі регуляції функцій є у людини?
. Розкажіть про структуру рефлекторної дуги.
Самостійна робота учнів
. Навіщо людіні две системи регуляції? (Це дозволяє збільшити Надійність и точність регулювання процесів, что відбуваються в організмі)
. Як поєднані между собою нейрони? (З помощью сінапсів). Домашнє Завдання (2 хв)
Вівчіті параграф 14
Урок 2
Тема. Центральна й периферично нервова система. Спинний мозок
Цілі уроку: ознайоміті учнів Із загальною структурою нервової системи, ее відділамі, Розглянуто Особливостігри Будови спинного мозк.
Обладнання й матеріали: табліці «Нервова система», «Схема рефлекторної дуги», «Еволюція нервової системи», «спина мозок людини», муляжі головного мозк людини й тварин.
Базові Поняття ї Терміни: соматичного нервова система, вегетативна нервова система, центральна нервова система, периферичної нервова система, спинний мозок, головний мозок, черепномозкові нерви, спінномозкові нерви, спинномозкової канал, спинномозкової рідина, тверда, м яка й Павутина Оболонков, сіра Речовини, біла Речовини, вісхідні ї нізхідні провідні шляхи.
Концепція уроку
Ознайоміті учнів з Основними відділамі нервової системи людини; звернути Рамус на анатомічний (центральна й периферично) i функціональній (соматичного ї вегетативна) поділ нервової системи; підкресліті, что Вплив на організм центральної нервової системи можливий только за посередництво періферічної; відзначіті наявність 12 пар черепномозковіх и 31 парі спинномозкової нервів; указати на наявність у Деяк черепномозковіх и спинномозкової нервах провідніх Шляхів, что входять до складу як соматичної, так и вегетатівної нервової систем; розповісті про будову спинного мозк; підкресліті функціональні Відмінності между сірою (складається з тіл нейронів) i білою (складається з паростків нейронів) Речовини мозк; особливо віділіті роль сірої Речовини в рефлекторних реакціях, а білої - у проведенні Нервово імпульсів; відзначіті роль оболонок мозк и спінномозкової Рідини в підтріманні постійності середовища, в якому находится спиною мозок, и его захісті від ЗОВНІШНІХ вплівів.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ етап (4 хв). Актуалізація опорних знань и мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів (10 хв)
Питання для Бесідам
. Які принципи лежати в Основі регуляції функцій організму?
. Що таке рефлекс?
. Як влаштована рефлекторна дуга?
. Навіщо організму потрібна нервова система ?. Вивчення нового матеріалу (20 хв)
Робота з таблицею
Розповідь вчителя з елементами Бесідам
Спінномозкові нерви
Спінномозкові нерви попарно відходять від спинного мозк. Відповідно до сегментів спинного мозк розрізняють 31 пару спинномозкової нервів: 8 пар шийно, 12 грудних, 5 попереково, 5 крижового и 1 пару Купрікова. Усі смороду змішані ї містять чутліві, рухові та вегетатівні Нервові волокна. Із хребетних каналу спінномозкові нерви Виходять через міжхребцеві відчини. Кожний Із них біля виходим з міжхребцевого відчинять розгалужується на Чотири Гілки. Дві з них Довгі - задня ї передня, две Короткі - оболонкова и сполучна.
Черепномозкові нерви
Черепномозкові нерви, Головні не...