льної ДІЯЛЬНОСТІ - процес, напрямів на мобілізацію викладачем (помощью спеціальніх ЗАХОДІВ) інтелектуальніх, морально-вольова та фізичних сил учнів, розвиток здібності подолати Труднощі, активність самостійну роботу. Крім того, актівізацію навчально-пізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ нельзя розглядаті в СУЧАСНИХ условиях только як процес керування активності учнів. Вона одночасно є процесом и результатом стимулювання актівності учнів.
Основна мета роботи викладача з актівізації пізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів Полягає в розвитку їх творчих здібностей. З психології известно, что здібності людини розвіваються в процессе ДІЯЛЬНОСТІ. Засобими розвитку пізнавальних здібностей учнів є вміле! Застосування таких методів и прійомів, Які забезпечують скроню Активність учнів у навчальному пізнанні. Методи и Прийоми актівізації, что їх застосовує викладач, повінні враховуваті рівень пізнавальних здібностей учнів, бо непосільні Завдання могут підірваті Віру учнів у свои сили и не дадуть позитивного ЕФЕКТ. Тому система роботи викладача з актівізації пізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів винна будуватісь з врахування поступового и цілеспрямованого розвитку творчих пізнавальних здібностей учнів, розвитку їх мислення.
Впродовж педагогічного дослідження ми розроблялі та реалізовувалі на практике систему уроків та презентацій для 9 класу Із розділу Загальної биологии.
При плануванні уроків враховувалась спеціфіка нашого педагогічного експеримент и в розробка уроків включалися Презентації, методи, Прийоми та засоби актівізації пізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів, БУВ застосовання Нестандартний урок.
Наведемо текст розробленні нами уроків.
3.3 Розробка уроків з використанн мультимедійних презентацій на уроках біології
Урок 1
Тема. Загальні принципи регуляції функцій. Нервова регуляція
Цілі уроку: дати Початкове уявлення про процеси регуляції функцій в організмі людини, познайомитися з Основними термінамі ї Поняття нервової регуляції.
Обладнання й матеріали: табліці «Типи Нервово систем у тварин», «Схема Будови нервової системи», «Схема рефлекторної дуги».
Базові Поняття ї Терміни: регуляція функцій, нервова регуляція, нервова система, нейрон, аксон, дендрити, нейрофібрілі, чутліві, рухові та вставні нейрони, нервова тканина, рефлексії, рефлекторна дуга, доцентровій и відцентровій нейрони, синапс.
Концепція уроку
Розповісті про основні системи, что здійснюють регуляцію функцій у людини, - нервово ї гуморального; нагадаті, Які Особливостігри Будови властіві Нервово системам тварин; дати визначення нервової системи, нагадаті Особливостігри Будови нервової тканини и нервово клітін; звернути Рамус на том, что в нервовій сістемі Постійно відбуваються дві процеси - збудження й гальмування, Які лежати в Основі всієї ее ДІЯЛЬНОСТІ; дати визначення рефлексу, показати, что в Основі будь-которого рефлексу лежить рефлекторна дуга; розповісті про СКЛАДОВІ части рефлекторної дуги ї показати їх на схемі.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ етап (6 хв). Актуалізація опорних знань и мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів (12 хв)
Питання до учнів
. Навіщо нужно регулюваті процеси в організмі?
. Які системи ОРГАНІВ регулюють процеси в організмі людини?
. Які Клітини входять до складу нервової тканини ?. Вивчення нового матеріалу (20 хв)
Розповідь вчителя
регуляція функцій організму людини:
) нервова (з помощью Нервово імпульсів, что передаються по мембранах нервово клітін);
) гуморального (з помощью хімічніх Речовини, что переносячи різнімі рідінамі організму).
взаємозв язок двох тіпів регуляції віявляється в тому, что нервова й гуморальним системам вплівають один на одну. Так, нервова система может спричиняти зміну інтенсівності секреції Біологічно активних Речовини, а дія Речовини, что продукують гуморальній системах, может спричиняти Виникнення Нервово імпульсів и регулюваті роботові ОКРЕМЕ частин нервової системи.
Нервові системи тварин представлені чотірма Основними типами.
Найбільш пошірені тіпі Нервово систем тварин:
дифузной (у кішковопорожнінніх);
Вузлова (у кільчастіх червів и членистоногих);
розкідано-Вузлова (у молюсків);
Трубчатую (у хордових).
У діфузній нервовій сістемі Нервові Клітини розташовані безпосередно під епітелієм. Смороду з єднуються один з одною відро...