. Російська мова/Е.І. Борисоглібська, В.П. Гурченнова, А.Є. Курбико, Г.В. Паранкевіч, М.Ф. Сморщак.- М .: «Вища школа», 1985. - 218 с.
. Сучасна російська мова: навчальний посібник для студ. ВНЗ, що навч. по спец. «Філологія»/П.А. Лекант, Є.І. Діброва, Л.Л. Касаткін та ін .; під ред. П.А. Леканта.- 2-е изд., Испр.- М .: Дрофа, 2001. - 560 с.
. Сучасна російська мова/П.А. Лекант, Є.В. Клобуків, Т.В. Маркелова та ін .; під ред. П.А. Леканта.- М .: Дрофа, 2001. - 448 с.
. Сучасна російська мова/В.В. Бабайцева, Н.А. Ніколіна, Л.Д. Чеснокова та ін .; під ред. Дібровою Е.И ..- М .: Видавничий центр «Академія», 2001. - 704 с.
. Сучасна російська мова/Є.І. Діброва, Л.Л. Касаткін, Н.А. Ніколіна, І.І. Щеголева та ін .; під ред. Є.І. Дібровою.- М., 2001. - ч. 1. - 704 с.
. Сучасна російська мова: теорія. Аналіз мовних одиниць: У 2 ч. - Ч.1/Є.І. Діброва, О.В. Сосновська; під ред. Є.І. Дібровою.- М .: Видавничий центр «Академія», 2001. - 544 с.
. Сучасна російська мова/під ред. Н.С. Волгіної: підручник для ВНЗ - вид. 6, перероб. і доп.- М .: Логос, 2002. - 528 с.
. Сучасна російська мова/Н.М. Шанський, А.Н. Тихонов, 2-е вид. испр. і доп.- М .: Просвещение, 1987. - 256 с.
. Теорія мови. Вступний курс.- М .: Видавничий центр «Академія», 2004. - 368 с.
ДОДАТОК
Конспект уроку.
Тема уроку: розбір слова за складом.
Цілі уроку:
. Продовжити формування уявлень про те, що значить розібрати слово за складом.
. розвивати навички розбору слів за складом, орфографічну пильність учнів, пам'ять, мова ,, мислення та уяву.
. Виховувати в учнів любов до предмета, акуратність, вміння вислуховувати відповіді дітей.
Хід уроку.. Організація уваги дітей .. Акутуалізація раніше вивченого.
а) перевірка домашнього завдання.
Словникова робота: прочитайте виписані словникові слова й освічені споріднені.
б) Хвилинка чистописання.
Прописи, с. 18
- Які елементи загальні в написанні даних букв?
- На які дві групи можна розподілити ці літери?
- За якими ознаками ?. Вивчення нового матеріалу.
- Запишіть слова, записані на дошці, відокремте в них основу від закінчення. На дошці і в зошитах накреслити схему цих слів.
- Упр. 42. (с. 118)
Читання тексту, пояснення значень виділених слів.
- Конструювання тексту по послідовності виконуваних будівельних робіт.
- коментував запис тексту.
- Розібрати за складом виділені слова.
- Читання відомостей про мову на стор. 129 .. Физкультминутка .. Продовження роботи по темі уроку.
- Пригадайте, хто виголошував такі слова.
Очі, очі, що ви робили?
Вушка, вушка, а ви що робили?
Ніжки, ніжки, а ви що робили?
А ви, хвостище, що робили?
- Які тут використані пропозиції щодо мети висловлювання?
- Чи можна визначити, як герой казки ставився до своїх очей, вухам, ногам, хвосту? Яка частина слова вам у цьому допомагає?
Запишіть пропозиції, імена іменники розберіть за складом.
- Випишіть з кожного ряду слова з приставками.
Розберіть їх за складом, для цього згадайте алгоритм розбору.
Зал, заїхав, зоря.
Долина, долетів, довго, доброта.
Порубати, хата, побити.
Смуга, поліно, полежав, поле.
- Підпишіть до слів однокореневі слова з протилежним значенням. Використовуйте приставки від -, у-, ви- .. Підсумок уроку.
. Узагальнення.
- З яких частин може складатися основа слова?
- Яка частина повинна обов'язково входити в основу слова?
- За допомогою яких частин можна утворити споріднені слова?
- Що значить розібрати слова за складом? Як це зробити?
- Молодці, хлопці. До побачення!