головного мозк, на конкретних прикладах продемонструваті зв язок Будови ї функцій відділів мозк; показати тісній взаємозв язок різніх відділів мозк.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ етап (4 хв). Актуалізація опорних знань и мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів (10 хв)
Питання для Бесідам
. На Які части поділяють Нервово систему?
. Що входити до складу центральної нервової системи?
. Що входити до складу періферічної нервової системи ?. Вивчення нового матеріалу (15 хв)
Розповідь вчителя з одночаснім заповненості табліці
Будова й Функції відділів головного мозк
ВідділБудоваФункціїКінцевій МозокЗовні кінцевого мозк роз- ташована сіра Речовини, что створює кору великих пів куль мозк, а вглібіні - біла Речовини. До підкірковіх Утворення цього відділу Належить ряд базальних ядерВіщій відділ центральної нервової системи, что Керує діяльністю других відділів головного мозк и спину мозкомПроміжній МозокСкладається зі взаємопов язаних ядер, Які розташовані вокруг третього шлуночка мозк. До складу проміжного мозк входити гіпоталамусЗдійснює вегетатівні Функції, регулює діяльність залоза внутрішньої секреції. Бере доля у процесах сну, пам яті, інстінктівної поведінкі, псіхічніх реакційСередній мозокЗ єднує довгастій и проміжній мозок. Складається з чотиригорбикового тела ї ніжок мозк. До складу Середнев мозк входять ядра окорухового и блокового нервів, червоне ядро, центральна сіра Речовини, чорна субстанціяПідвіщує Координацію рухів організму, адаптує їх до вестибулярного, звукових и світловіх сігналів. Бере доля у регуляції рухів и пози, м Язов тонусу, станів пільнування и сну, емоційномотіваційної актівностіМозочокУ мозочку розрізняють две півкулі ї непарну серединну часть - черв якаПогоджує Різні рухові акти й адаптує рухові Реакції організму до умів навколишнього середовіщаДовгастій мозокСкладається з ядер череп- номозковіх нервів, ретіку- лярної формації та пучків Нервово волоконРегуляція дихання, травлення й обміну Речовини, Рухів и захисних рефлексів. Здійснення зв язку спинного ї головного мозк. Виконання лабораторної роботи (15 хв)
Лабораторна робота № 6. Будова головного мозк людини (Вивчення за муляжами, моделями и пластинчастого препаратами)
Мета: за моделями, муляжами и пластинчастого препаратами вівчіті будову головного мозк людини.
Обладнання й матеріали: розбірні моделі головного мозк людини, муляжі, пластінчасті препарати поздовжньому й поперечного розрізів мозк людини, зошит, підручник.
Хід роботи
. Розділіті модель головного мозк на две половини. Відшукаті перегородку (мозолисте Тіло).
. На одній з половин моделі найти довгастій мозок, міст, середній и проміжній мозок.
. На пластинчастого препаратах Розглянуто Розташування сірої та білої Речовини.
. Знайте на моделі мозочок, Розглянуто в ньом Розташування сірої та білої Речовини.
. На моделі ї муляжі великого мозк найти борозни, звивин, а такоже Частки головного мозк.
. На Нижній поверхні моделі головного мозк найти місця відходження черепномозковіх нервів.
. Зробити Висновки, в якіх указати, з якіх відділів складається мозок людини, як розподіляються біла й сіра Речовини в різніх відділах мозк, Пожалуйста біологічне значення звівістої Будови кору великих півкуль .. Домашнє Завдання (1 хв)
Параграф 16
Урок 4
Тема. Кора головного мозк. Структура ї Функції
Цілі уроку: ознайоміті учнів з особливими Будови кору головного мозк, а такоже Із функціямі, Які вона Виконує.
Обладнання й матеріали: табліці «Нервова система людини», «Головний мозок», розбірні моделі головного мозк людини, муляжі.
Базові Поняття ї Терміни: головний мозок, сіра й біла Речовини, великий (кінцевій) мозок, півкулі, підкірка, кора великих півкуль, звивин.
Концепція уроку
Розповісті учням про будову й Функції кору головного мозк; показати тісній взаємозв язок кору з різнімі відділамі мозк; обговорити біологічне значення наявності звивин у корі великих півкуль мозк.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ етап (4 хв). Актуалізація опорних знань и мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів (12 хв)
Питання до учнів
. Які відділи віділяють у головному мозк людини?
. Які Функції Виконує мозочок?
. Які Функції Вик...