ристовують сік рослини. У соку виявлено флавоноїди, дубильні речовини, полісахариди, багато органічних кислот, а так само мінеральні елементи. Сік каланхое має явно виражену протизапальну дію і тому використовується при загоєнні ран, опіків, обморожень. Він не тільки знищує бактеріальну інфекцію, а й виявляє противірусну активність. Цей сік ефективний при Танзіля, пародонтозі і стоматитах. І, нарешті, останнє рослина, яка знаходиться у мене на столі називається ...
Діти: Плющ звичайний.
Вихователь: Правильно це плющ з сімейства аралієвих їх 15 видів. Це надзвичайно широко поширена рослина. Воно зустрічається від Норвегії до Середземного моря. У кімнатах ця рослина не цвіте. Відвари з листя використовують при кашлі, головному болю, має потогінну дію. Підсумок заняття. p align="justify"> Вихователь: Що нового ми дізналися на уроці вже про знайомих нам кімнатних рослинах. Будинки намалюйте будь кімнатна рослина, яка має цілющі властивості. p align="justify"> Ігрове заняття № 4 Тема В«Що ми знаємо про кімнатних рослинахВ»
Мета: Визначити знання дітей з даної теми.
Обладнання: конверти з розрізаним зображенням рослини.
Хід заняття:
Вихователь: Сьогодні ми з вами згадаємо всі кімнатні рослини які ми знаємо. Гра В«МозаїкаВ»
Кожна пара дітей отримує по конверту, в якому знаходиться розрізана ілюстрація кімнатної рослини. Команда повинна скласти правильно цю фотографію. Вихователь: А тепер давайте разом відповімо на питання: Чому ми називаємо:
Бальзамін - вогником? (За яскраво-червоне забарвлення). p align="justify"> Аспідістру - дружною сімейкою?
(живці листя виходять з кореневища, тісно притискаючись, один до одного, як би з одного кореня і створюють враження про дружній сім'ї).
Плющ воскової - восковим деревом? (Квіти як би зроблені з воску). p align="justify"> Які рослини розмножуються листям або їх частинами? (Бегонія, сансевьера). p align="justify"> Сік, якого кімнатного рослини застосовують як ліки? (Алое). p align="justify"> Яке кімнатна рослина допомагає лікувати опіки, порізи? (Алое). p align="justify"> Вихователь: А тепер давайте виконаємо колективний малюнок рослини. На стіл викладається аркуш ватману. Діти по черзі повинні будуть намалювати якусь частину обраного ним кімнатного рослини. p align="justify"> Підсумок заняття. Всі сьогодні молодці, активно працювали. Спасибо. p align="justify"> Гра В«Хто швидше?"
Мета: закріпити уявлення дітей про зовнішній вигляд рослини.
Ігрова завдання: знайти картинку з зображенням певної рослини.