руб
Ср = Тi * Сч * Кдоп (43)
де Тi - трудомісткість ремонту одиниці продукції, Тi = 1490 чол-год;
Сч - годинна ставка робітника по середньому розряду, приймаємо Сч = 0,5 руб;
Кдоп - коефіцієнт, що враховує доплати до основної зарплати, приймаємо Кдоп = 1,3.
Ср = 1490 * 0,5 * 1,3 = 968,5 руб.
.1.3.2 Вартість покупних запасних частин і ремонтних матеріалів, руб:
Сзп + См = 3 * Ср (44)
Сзп + См = 3 * 968,5 = 2905.5руб.
.1.3.3 Накладні витрати, руб:
Н = 200 * Ср/100
Н = 200 * 968,5/100 = 1937 руб.
Собівартість одиниці продукції, що випускається за формулою (42):
Сс = 968,5 +2905,5 + 1937 = 5811руб.
5.2 Розрахунок рівня рентабельності
.2.1 Рівень рентабельності ремонтного підприємства:
Ур = Ni * (За - Сс)/Фп (45)
де Ni - річний обсяг ремонту, Ni = 680 шт;
За - оптова ціна одиниці продукції (ремонту), при планового прибутку 20%, За = 1,2 * Сс = 1,2 * 5811 = 6973.2руб.
Ур = 680 * (6973.2-5811)/3870115 = 0,19> 0,12.
Отримана величина рентабельності знаходиться в допустимих межах.
6. Розробка слюсарно-механічного відділення
Слюсарно-механічне відділення призначене для слюсарної обробки і підгонки деталей, а також для механічної обробки виготовляються нових і відновлюваних деталейВ відділенні розміщуються склади металу і заготовок, комора допоміжних матеріалів і заготівельний ділянку, верстатний ділянку, склад готових виробів та інструментально-роздавальна комора.
Механічне відділення розташовується по відношенню до інших ділянок так, щоб забезпечувалися найменші відстані вантажних перевезень.
Кількість металорізальних верстатів
Nс = Тст/(Фод * Кн * nсм) (46)
де ТСТ - трудомісткість верстатних робіт за розрахунковий період, за таблицею 7 Тст = 387322чел-год;
Фод - дійсний фонд часу роботи обладнання, Фод = 1978 год/рік;
Кн - коефіцієнт використання верстата, приймаємо Кн = 0,88;
nсм - кількість змін, приймаємо nсм = 1.
Nс = 387322/(1978 * 0,88 * 1) = 222,8 приймаємо 223 верстата.
Вибір обладнання та розрахунок його кількості
Розраховане кількість металор...