ро пори року
Мета: закріпіті и сістематізуваті знання учнів про пори року.
Обладнання: может буті Використана та наочність, з Якою вчитель працював течение року. Обов'язково повінні буті на уроці календарі, діафільмі «Рослини в Різні пори року», «Тварини в Різні пори року».
Хід уроку
І. Підбівання Підсумків СПОСТЕРЕЖЕНЬ за травень місяць. Бесіда про Зміни, Які відбуліся в -природі у травні Місяці, з'ясувати, чому смороду відбуліся. Перевірка знань учнів про літо
? За різнімі видами наочності учні розповідають про ознакой літа (високо на небі Сонце, жарко, ДМЕ ласкавий вітер, небо основном безхмарне; дозрівають овочі, фрукти, хліба; тварини вігодовують малят; механізаторі збірають урожай пшениці, жита, ячменю; тваріннікі заготовляються худобі корм на зиму).
IV. Сістематізація та закріплення знань про пори року
? Про Які пори року ві довідаліся на уроках природознавства? Чому на зміну одній порі року приходити Інша? Яка пора року булу найхолоднішою? яка найтеплішою? У якові пору року Було найбільше ясніх днів? У якові - Сонячно? Чому течение року змінювалісь опад? У якові пору року днів з опад Було найбільше? Чому пізньої осені замерзли річки, озера, ґрунт? Чому Навесні розтавав снег? Ґрунт? На річках лід?
(Підводячі итоги Відповідей учнів, вчитель Зазначає, что Зміни в нежівій -природі віклікалі Зміни в Рослін и тваринності мире та праці людей.)
1. Перегляд діафільму «Рослини в Різні пори року»
а) Бесіда за его змістом
? Як змінюються рослини, коли настає похолодання? А коли потепління? Як ви охоронялі рослини?
. Перегляд діафільму «Тварини в Різні пори року»
а) Бесіда за его змістом
? Як змінювалось життя комах, птахів, звірів течение року? Що ви робили для охорони тварин?
(После чего узагальнюються знання дітей про працю людей течение року.)
? Чім Займаюсь населення Нашої місцевості течение року в полях, садах, парках, на містах, луках, на тваринницький фермах? Розкажіть про вашу допомогу доросли течение року.
V. Активний відпочинок дітей
. Відгадування загадок, перевірка спостережлівості, уваги, кмітлівості
? Відгадайте: «впадаючи з неба - НЕ розіб'ється, впадаючи у воду-розпліветься» (Сніг). «Мене частенько просят, ждуть, а только здамся - Ховатія почнут» (Дощ).
2. Завдання на спостережлівість
( Учитель демонструє таблиця, на Якій зображено краєвид або репродукцію з картини Із збережений будь-якої пори року. Потім таблицю ховає, а учні повінні Сказати, что на ній Було зображено. Переможця стані тієї, хто более Назв елементів.)
3. Гра «Хто зайвий»
(Учитель демонструє гербарні Аркуші або гілочкі кількох дерев и одну трав'янистих рослину. Хто буде уважний и помітіть рослину Іншої групи, тієї перемагає. Можна Запропонувати тварин, активних узімку, и одну, что впадає в сплячки , показати зайця-біляка, ласку, лисицю и Ховраха. На цьом уроці доцільно Запропонувати хвилинку поезії. Учні розповідають вірші про ту чі іншу пору року. У цею годину можна Включити музику, яка б відображала Дану пору року.)
VІ. ПОВІДОМЛЕННЯ домашнього Завдання
? Продовжуваті спостереження за ознакой літа, включать в посильну працю по догляд за Рослін, взяти доля в операціях «Суничка», «Колосок», «Загартовуваті свой організм».
Додаток Б
Предметний урок на тему «Рослини Навесні»
Мета. Продовжіті формирование в учнів Поняття «рослина - частина живої природи», показати залежність рослин від нежівої природи, виховувати ощадливість ставлені до рослин у природі.
Обладнання: Гілки ранньоквітучіх дерев, кущів (вільхи, верби, ліщіні), трав'яністі рослини (кульбаба, мати-й-мачуха та ін.).
Табліці: «Весна», «Ранньоквітучі рослини», роздавальні картки, ілюстрації з журналів, листівки.
Хід уроку
І. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів
? Яка настала пора року? Які Зміни ві спостерігалі в нежівій -природі? Чому смороду відбуваються? Які Зміни відбуліся з Рослін? Чому? Які ще Зміни відбуліся у жівій -природі? ...