чому? (ВІДПОВІДІ учнів вчитель уточнює во время Бесідам и демонструє відповідні ілюстрації.)
ІІ. Мотивація навчання
? Чому Навесні так дружно пробуджується природа? Чому над пахучими квітами кружляє безліч комах?
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и Завдання уроку
Вчитель звертає Рамус учнів на том, что знання про Зміни у рослин Навесні допоможуть Їм краще пізнаті існуючі у природі взаємозв'язкі и залежність рослин від таких факторів, як сонячне освітлення, потепління Повітря, Збільшення Волога в ґрунті та інше, а такоже краще пізнаті рослінність рідного краю, відчуті Насолода від ее краси. Дает Завдання во время прогулянок стежіті за Пробудження рослин, намагатіся якомога более помічаті змін, Які відбуваються у Рослін мире. Це дасть змогу учням Щодня «відкріваті» для себе Таємниці природи.
Рис. 1. Ранньоквітучі трав'яністі рослини: 1 - підсніжній; 2 - Проліска; 3-анемона; 4 - медунка; 5 - ряст; 6 - сон; 7 - первоцвіт
ІV. Сприймання й усвідомлення учнямі нового матеріалу
. Робота з натуральними об'єктами
? Назвіть рослини, Які лежати на ваших партах. Розкладіть їх у такій послідовності: дерева, кущі, трав'яністі рослини. У якому стані перебувають рослини? Пригадай екскурсію в природу взимку. Який вигляд ЦІ рослини малі взимку? Чому відбуліся Такі Зміни у рослин? Від якіх умів покладів життя рослин? (После цього Рамус учнів переключають на Вивчення зовнішньої Будови спочатку дерев, а потім кущів и трав.)
? Знайдіть гілочку вільхи, підніміть ее. За Якими ознакой ві ее відрізнілі від других рослин. Розкажіть про Зовнішній вигляд гілочкі вільхи. Які бруньки щє не розкріваються на гілочці? Що з них розів ється пізніше? Розгляньте гілочку верби. Який вигляд мают Суцвіття у цієї рослини? Порівняйте Суцвіття вільхи и верби. Що между ними Спільного? Чім смороду відрізняються? Рано Навесні зацвітають и трав яністі рослини, розгляньте їх. Знайдіть рослину мати-й-мачуха, Розкажіть про ее Зовнішній вигляд.
(Вчитель звертає Рамус учнів на особлівість листків, квітів, зібраніх у Суцвіття. Далі учні розглядають Інші трав'яністі рослини. Порівнюють и знаходять между ними ознакой Спільного и відмінного.)
2. Робота з таблицею «Ранньоквітучі рослини»
? З метою охорони ранньоквітучі трав'яністі рослини збірають без підземних ОРГАНІВ. Во время Вивчення крім роздавальних матеріалу доцільно використовуват и таблиць, за Якою діти зможуть ознайомітіся Із зовнішнім виглядах рослини. Діти розглядають и дізнаються з табліці, что у мати-й-мачухи є Підземне стебло - кореневища, у підсніжніка - Цибулін, а у рясту є бульба. Діти відмічають красу Першів квітів.
. Розповідь вчителя
? Увага учнів звертається на том, что у всех підземних органах рослин, Які розглядалі учні, на табліці, влітку відбувається Накопичення пожівніх Речовини. Навесні прігріє сонечко, розтане сніг, вберу в собі воду, ґрунт и віддасть ее корінцям рослин. Вода має чудову властівість розчіняті пожівні Речовини. Смороду и є однією з умов, Завдяк Якій рослини Швидко почінають рости и розвіватіся. Ось вони и зацвілі, хоч снег не весь ще розтанув.
4. Робота з підручніком
(Учням Пропонується Прочитати статтю и Розглянуто Малюнок.)
V. Підсумок уроку
VII. ПОВІДОМЛЕННЯ домашнього Завдання
? Підготуйте ВІДПОВІДІ на запитання, спостерігаєте за змінамі в природі.
Додаток В
Комбінований урок на тему «Тварини лісу. Охорона лісу »
Мета: продовжуваті формуваті в учнів Поняття «ліс», «комахи», «птахи», «звірі», розшіріті знання про тварин лісу і значення лісу; виховувати гуманність ставленого до Тварини і лісу, ощадливість, Економні ставленого до «дарів» лісу; розвіваті логічне мислення, розуміння залежних в -природі. Обладнання: наочність попередня уроку; табліці, ілюстрації, роздавальні картки Із збережений тварин лісу; грамзапису «Голоси лісу»; Колекції шкідливих комах; плакати, табліці про охорону лісу; діафільм «Життя лісу».
Хід уроку
І. Перевірка домашнього Завдання
1. Бесіда за СПОСТЕРЕЖЕННЯ и перевірка зошітів
? Що можна Сказати про погоду Минулого тижня? А яка погода сегодня? Який вигляд мают дерева и кущі? Чому? Що змінілося в поведінці ...