p>
1 5 9 13 17 2 6 10 14 18 3 7 11 15 19 4 8 12 16 20 Обробка отриманих даних.
Середню оцінку соціальної адаптованості учнів отримують при додаванні всіх оцінок першого рядка і діленні цієї суми на п'ять. Оцінка автономності вираховується на основі аналогічних операцій із другим рядком. Оцінка соціальної активності - з третьої рядком. Оцінка прихильності дітей гуманістичним нормам життєдіяльності (моральності) - з четвертої рядком. Якщо отримуваний коефіцієнт більше трьох, то можна констатувати високий ступінь социализированности дитини; якщо ж він більше двох, але менше трьох, то це свідчить про середній ступінь розвитку соціальних якостей. Якщо коефіцієнт виявиться менше двох балів, то можна припустити, що окремий учень (або група учнів) має низький рівень соціальної адаптованості.
Додаток 4
Конспекти уроків по вихованню громадянської позиції учнів 10 класу
Урок 1-2. Моя громадянська позиція. (2:00)
Мета: розглянути громадянську позицію.
Завдання:
освітні: визначати і правильно вживати в усній і письмовій мові основні поняття і терміни, узагальнити і розширити знання про політичний статус особистості, політичній культурі і демократії, формах участі громадян у політичному житті країни, особливостях президентських виборів і президентської влади;
розвиваюча: удосконалювати вміння самостійно здобувати знання (робота з документами), систематизувати і творчо застосовувати знання (заповнення анкети, підготовка проектів, аналіз та узагальнення даних);
виховна: сприяти формуванню активної громадянської позиції, формувати почуття відповідальності за майбутнє своєї країни
Тип уроку - вивчення нових знань.
Обладнання:
. «Конституція Російської Федерації 1993».
. Таблиці «Функції, компетенції Президента.
. Бланки «Анкета виборця №1« 10 якостей, необхідних Президенту країни ».
. Бланки «Анкета виборця № 2».
. Таблички на столи: «Школяр», «Студент», «Призовник», «Пенсіонер», «Підприємець», «Житель с. Заповітне ».
. Плакати із зображенням державної символіки (герб, прапор, портрет Президента).
. Плакат цитуючи - епіграфом уроку. «Чим активніше буде кожна особистість, тим вище будуть її ідеали, тим швидше ми будемо наближатися до Правді і тим чистіше і прекрасніше буде Правда людська!» П. Сорокін.
. Стінгазета «З історії виборів і демократії».
Хід уроку
1. Організаційний момент:
- вітання
представлення гостей
виступ одного з гостей (про акцію «Голосує молодь»)
повідомлення вчителя про цілі уроку і порядок роботи
2. Основний етап:
1) Політичний статус громадянина Російської Федерації.
) Форми участі громадян у політичному житті країни.
) Президентські вибори.
) Моя громадянська позиція.
3. Заключний етап: «Круглий стіл» за участю гостей (дискусія про участь у виборах).
1. Сьогодні у нас не зовсім звичайний і дуже важливий урок. На наш урок прийшли, відклавши свої серйозні справи, гості: (представлення гостей). Одному з них ми надаємо слово: (виступ про Акцію «Голосує молодь»)
Чим ми займаємося на нашому уроці?
По-перше, повторимо, узагальнимо наші знання про політичний статус громадян Росії, розширимо наші уявлення про політичну культуру, представницької влади;
по-друге, дамо оцінку наявним в нашому суспільстві формам участі громадян у політичному житті;
по-третє, визначимо для себе індивідуальний підхід до виборів і свою цивільну відповідальність.
Навіщо Вам все це?
Щоб Ви відчули свою причетність до життя своєї держави, свого народу. Щоб кожен для себе зрозумів: від моєї позиції залежить багато чого в цій країні. Саме тому тема нашого уроку: «Моя громадянська позиція».
Отже, кожен з нас з гордістю може сказати: «Я - громадянин Росії». Для кожного з нас священні символи нашої держави: герб, прапор, гімн. (Звучить Гімн Російської Федерації).
) Основним законом нашої країни є Конституція Російської Федерації, прийнята 12 грудня 1993 Звернімося до тексту Конституції: учень читає ст. 1 (1) і ст. 3 (1,2).