критичний обсяг виробництва. Для визначення критичного обсягу виробництва використовують формулу:  
 = 222,68 шт. 
   Зона безпеки показує на скільки фактичний обсяг виробництва вище критичного, при якому прибуток дорівнює нулю. 
   Зона безпеки == 17,53% 
   Запас фінансової міцності: 
   ЗФП == 270-222,68 = 47,32 шт., br/> 
 де - Фактичний обсяг випуску продукції, - критичний обсяг випуску продукції. br/> 
 ЗПФ = 47,32 * 3746,9 = 177303,3 руб. br/> 
 Розрахуємо прогнозну прибуток від продажів (П): 
   П == 270 * (3746,9-958,67) -620869,6 = 131952,5 руб. 
   Розрахуємо калькуляцію собівартості продукції для нової господарської ситуації (на наступний місяць). 
  Внаслідок того, що виробнича програма на наступний місяць (травень) передбачає зміну випуску і реалізації виробів з скороченням на 7,03%, то обсяг випуску складе 251 шт. Тому калькуляція на травень зазнає деяких змін (Табл.3.8.). p> Так змінні витрати на одиницю виробу залишаться на колишньому рівні, а на весь обсяг випуску зменшаться на 7,03% для кожної статті калькуляції. Постійні витрати (за винятком комерційних витрат) на весь обсяг випуску залишаться незмінними, а на одиницю продукції збільшаться. Тому необхідно виробити відповідні розрахунки. 
  Загальна сума витрат на утримання та експлуатацію обладнання на підприємстві також становитиме 96,7 тис.руб. на місяць. На два вироби Е і З розподіляється пропорційно ОЗП. Оскільки обсяг випуску скоротився на 7,03% за обома виробам, то підприємством передбачається випуск 251 шт. виробів Е і 251 шт. виробів З. 
   За умові: Е = З = 270 шт.; ОЗП Е = 216 руб., ОЗП З = 223,2 руб. 
  Тоді = 96,7 * 0,50 = 48,35 тис.руб.; br/> 
 на одиницю виробу Зх місячнаамортизація: = 192,6 руб. 
  Розрахуємо інші загальновиробничі (цехові) витрати і загальногосподарські (Загальнозаводські) витрати. p> За умові вони розподіляються між видами виробів пропорційно питомій вазі основної заробітної плати виробничих робітників. 
  Сума загальновиробничих витрат за місяць - 470 тис.руб. 
				
				
				
				
			  Сума загальногосподарських витрат за місяць - 590 тис.руб. 
  Фонд основної заробітної плати: 251 * 216 +251 * 223,2 = 110239,2 руб. 
  Тоді загальновиробничі (цехові) витрати: 
  на весь обсяг випуску виробів З: = 238852,5 руб. 
  на одиницю виробу З: = 951,6 руб. 
  У свою чергу загальногосподарські (загальнозаводські) витрати: 
  на весь обсяг випуску виробів З: = 299836,1 руб. 
  на одиницю виробу З: = 1194,6 руб. 
  Разом непрямих витрат (без комерційних): 
   на весь обсяг випуску виробів З: 48350 +238852,5 +299836,1 = 587038,6 руб. 
  на одиницю продукції З: 192,6 +951,6 +1194,6 = 2338,8 руб. 
  Виробнича с/р: 958,67 +2338,8 = 3297,47 руб. 
  Комерційні витрати: 3297,47 * 0,04 = 131,9 руб. 
  Повна с/р: 3297,47 +131,9 = 3429,37 руб.