Ну, ти молодець! Сам придумав?
А хто ж іще?- Гордо відповів Альоша.- Я ще не таке придумаю, нізащо не відгадаєш!
Альоша шмигнув носом і втік придумувати нові загадки.
Вихователю. На цьому тижні під час вільного читання прочитати твір В. Біанкі Хвости raquo ;.
3-й тиждень
Аналітичне заняття (продовження). Вірш Ф.Б. Міллера Раз-два-три.
Мета . Ознайомити дітей з історією створення вірша показати спосіб його побутування в даний час.
Вихователь . Діти, на минулому занятті ми з вами читали розповідь Віктора Драгунського Чи не піф, що не паф! Raquo ;. Скажіть, звідки автор взяв слова для назви своєї розповіді? (Відповіді дітей.)
Так, ці слова взяті з відомого дитячого вірша. Напевно, немає жодної дитини, хто виріс би, не почувши цих віршів:
Раз, два, три, чотири, п'ять. Вийшов зайчик погулять, Раптом мисливець прибігає, З рушниці в нього стріляє. Піф! Паф! Ой ой ой! Помирає зайчик мій.
А написані вони були більше ста років тому. Їх автор - Федір Богданович Міллер (1818-1881). Він був учителем і поетом, складав вірші для дітей і друкував їх у журналі під назвою Пролісок raquo ;. Одного разу художник намалював картинки, а Федір Богданович Міллер склав до них підписи, де і були ці вірші. Вони всім сподобалися, їх запам'ятали, повторювали, а ім'я автора забули. Минуло багато років, діти склали продовження цього вірша:
. Помирає зайчик мій. Повезли його в лікарню, Патруль рукавицю. Привезли його додому, Прямо в грубку головою, А з печі та в мішок. Вийшов пиріжок.
Ось так страшне вірш, який не хотів слухати Дениска, діти зробили смішним і безглуздим.
Вихователю. Вивчити з дітьми напам'ять вірш Ф.Б. Міллера і його фольклорне продовження.
Заняття №1. Подорож Мурашки
Тема: Тварини
Рубрика: Казкові мандрівники
За мотивами творів: В. Біанкі Як Мурашка додому поспішав raquo ;, Ю. Дмитрієва Зоопарк на столі raquo ;, Стреляющий жук raquo ;, Н. Сладкова Мураха і сороконіжка .
Програмні завдання: познайомити дітей з особливостями життєдіяльності різних комах.
Використання умінь: виявляти суть проблемної ситуації, пропонувати план її вирішення, читати малюнки.
Розвиток мови, довготривалої слухової пам'яті, уваги, слухового сприйняття, образного мислення.
Проблема: Мурашка відлетів далеко від дому і потребує допомоги. Мета роботи дітей на занятті: допомогти муравьишку дістатися додому. Підготовка до заняття: персонажі казки - комахи і павуки, вирізані з паперу або картки із зображенням відповідних тварин.
Хід заняття
Ляльковий театр
Вихователь: що ж це, хлопці? Ми одержали запрошення, прийшли, а тут ніякого немає! Згадайте, що сказав старий Богомол? Laquo; Тільки уважні і терплячі Країну комах розглядати зможуть raquo ;. Тихіше, хлопці! Подивимося, що станеться!
На галявину падає жовтий листок. На ньому сидить Мурашка.
М уравьішка. Ах, і навіщо я тільки так високо заліз! І лист вибрав жовтий, сухий! Ось тепер пропаду тут! Куди йти не знаю, та й ніжки у мене болять. А у нас у мурашок строго - трохи сонце зайде, всі ходи - виходи закриють.
Вихователь: Як же нам допомогти муравьишку? Нам на казкову галявину не потрапити в! Мурашка! Здравствуй! Ми хочемо тобі допомогти знайти будинок. Розкажи нам, як ти сюди потрапив.
Мурашка. Здравствуйте! Спасибі, що вирішили мені допомогти. Спочатку я летів над лісом, потім над рікою, потім над городом, потім над лугом, та й впав ось тут на цій галявині.
Вихователь. Подивіться, хлопці, з якого дерева листок, на якому прилетів мураха? Знайдіть на схемі березовий гай. Дивіться, тут не одна гай. Яка ж нам потрібна? Визначимо маршрут: ліс, річка, город, луг, потім підкажемо муравьишку, в якому напрямку йому потрібно рухатися. Мурашка. Спасибі, вам, тепер я знаю, де мій дім, але хто мене довезе?
Вихователь. Багато комахи - майстри ховатися. Посидимо тихенько. Згадайте, хлопці, як можна Зробити тишу? Raquo; Дивіться, ось землемір повзе. (Обговоримо, які смислові частини входять в слово <...