>
кВт-ч/сут.;
Тел.ен - тариф на оплату електроенергії, тис. руб.
Еел.ен=2,88? 2? 2,43? 365=5,109 тис. рублів на рік;
Інші витрати визначаються величиною 10% у загальній структурі витрат.
Епроч. =3597,087? 10%=359,709 тис. руб.
Розрахунок загальної суми експлуатаційних витрат за статтями представлений в таблиці 10.6.
Таблиця 10.6 - Експлуатаційні витрати по роках, тис. руб.
Найменування показателяГоды20132014201520162017ИтогоАмортизационные отчісленія201, 437201,437201,437201,437201,4371007,185 Матеріальні затрати187, 049187,049187,049187,049187,049935,225 Витрати на електроенергію5, 1095,1095,1095,1095,10925,545 Інші затраты359,709359,709359,709359,709359,7091798,545Итого:753,304753,304753,304753,304753,3043766,52
.4 Рахунок прибутків і збитків
Фінансовий результат, тобто прибуток - це найважливіший показник господарської діяльності будь-якого підприємства та організації. Фінансовий результат господарської діяльності підприємства визначається показником прибутків і збитків, формованих протягом звітного року.
У таблиці 10.7 наведено результат розрахунків прибутків і збитків підприємства по роках.
Прибуток від основної діяльності (реалізації):
, (10.7)
гдеД осн - доходи від основної діяльності в j-му році, тис. руб.;
Еекспл - експлуатаційні витрати в j-му році, тис. руб.
Прибуток від основної діяльності на 2013 рік складе:
Поснов 2013=2756,8 - 753,304=2000,496 тис. руб.;
У наступні роки прибуток складе:
Поснов=2553,6 - 753,304=1800,296 тис. руб.
Податок на майно в j-му році розраховується за формулою
, (10.8)
де Німj - податок на майно, тис. руб.;
Фнг (ФКГ) - вартість ОПФ на початок (кінець) року, тис. руб.;
, 022 - ставка податку на майно.
Нім2013=(3597,087 + (3597,087 - 201,437)) / 2? 0,022=76,92 тис. руб.;
Нім2014=(339 +5,65 + (3395,65 - 201,437)) / 2? 0,022=72,448 тис. руб.;
Нім2015=(3194,213 + (3194,213 - 201,437)) / 2? 0,022=68,057 тис. руб.;
Нім2016=(2992,776 + (2992,776 - 201,437)) / 2? 0,022=63,625 тис. руб.;
Нім2017=(2791,339 + (2791,339 - 201,437)) / 2? 0,022=59,194 тис. руб.
Прибуток (або збиток) до оподаткування:
Пi=Поснj + Прj, (10.9)
де Поснj - прибуток від основної діяльності в j-му році, тис. руб.;
Прj - інші доходи (збитки) в j-му році, тис. руб.
Прибуток до оподаткування становитиме:
Пдо н / об 2013=2000,496 - 76,92=1923,576 тис. руб.;
Пдо н / об 2014=1800,296 - 72,448=1727,848 тис. руб.;
Пдо н / об 2015=1800,296 - 68,057=1732,239 тис. руб.;
Пдо н / об 2016=1800,296 - 63,625=1736,671 тис. руб.;
...