/p>
10. кумулятивних чистий грошовий Потік від інвестіційної та операційної діяльностей Розраховується за методом В«ЯлинкиВ», Наприклад:
КЧГП 1 = ЧГП від інвест. та опер. діяльн. 0 + ЧГП від інвест. та опер. діяльн. 1
КЧГП 2 = КЧГП 1 + ЧГП від інвест. та опер. діяльн. 2
Наступні роки розраховуються аналогічно:
КЧГП 1 = -18150-12274,69 = -5875,31
КЧГП 2 = -5875,31 +13045,78 = 7170,47
КЧГП 3 = 7170,47 +7504,18 = 14674,65
КЧГП 4 = 14674,65 +14476,52 = 29151,17
КЧГП 5 = 29151,17 +14042,21 = 43193,38
КЧГП 6 = 43193,38 +17704,2 = 60897,57
11. дисконтований грошовий Потік від інвестіційної та операційної діяльностей = ЧГП від інвест. та опер. діяльн./(1 + і) t
де и - ставка дисконтування, что розраховує ться за формулою:
Спочатку у розрахунках Враховується Інфляція:
, (1)
де и б - базова ставка;
- темп інфляції;
i б * - інфляційній імпульс.
Потім Знайду величина корігується з урахуванням премії за ризико:
, (2)
де z - безрізікова ставка;
j = 1 до n - множини, факторів ризику, что враховуються;
r j - премія за очікуваній ризико за факторами.
z = 0,13 +0,055 +0,13 * 0,055 = 0,1921
и = 19,21% +2,9% = 22,11%
ДГП 1 = 12274,69/(1,2211) 1 = 10052,16
ДГП 2 = 13045,78/(1,2211) 2 = 8749,19
ДГП 3 = 7504,18/(1,2211) 3 = 4121,45
ДГП 4 = 14476,52/(1,2211) 4 = 6511,17
ДГП 5 = 14042,21/(1,2211) 5 = 5172,25
ДГП 6 = 17704,2/(1,2211) 6 = 5340,34
12. кумулятивних дисконтований грошовий Потік від інвестіційної та операційної діяльностей
КДГП 1 = -18150 +10052,74 = -8097,84
КДГП 2 = -8097,84 +8749,19 = 651,34
КДГП 3 = 651,34 +4121,45 = 4772,79
КДГП 4 = 4772,79 +6511,17 = 11283,96
КДГП 5 = 11283,96 +5172,25 = 16456,21
КДГП 6 = 16456,21 +5340,34 = 21796,55
2. Побудова фінансового профілем інвестіційного проекту
Графічно ДИНАМІКА Копійчаної потоків за проектом зображується у вігляді фінансового профілем проекту (рис. 1). Даній графік будується за значеннями кумулятивного чистого копійчаного потоку від інвестіційної та операційної діяльностей ТА значення кумулятивного дисконтований копійчаного потоку від від інвестіційної та операційної діяльностей (р. 10 та р. 12 табліці 2). На ньом звітність, Зазначити Такі показатели ефектівності проекту:
1 Значення інтегрального економічного ЕФЕКТ ( ЧПВ ).
2 Термін реалізації проекту ( Т ). p> 3 Термін окупності. p> 4 Максимальний грошовий відтік - Найменша значення кумулятивного копійчаного потоку - ГВ тах
3. Визначення чістої пріведеної вартості проекту - ЧПВ, рентабельності інвестіцій - РІ
Розрахунок чістої пріведеної вартості має на меті визначення інтегрального економічного ЕФЕКТ за весь Период реалізації проекту. У загально вігляді формул для розрахунку ЧПВ має вигляд
(3)
де і - ставка дисконтування, что відображає Бажанов рівень прібутковості інвестіцій з урахуванням інфляції та ризику;
ДП t - чистий грошовий Потік від операційної ДІЯЛЬНОСТІ на t -му кроці розрахунку;
I t - інвестиційні витрати в Период t (грошовий відтік від інвестіційної ДІЯЛЬНОСТІ в Период t ).
= 20507,36
Рентабельність інвестіцій PI - це Показник, что дозволяє візначіті, Якою мірою зростає Цінність ФІРМИ (багатство інвестора) у розрахунку на 1 грн. інвестіцій. Розрахунок цього сертифіката № рентабельності здійснюється за формулою
(4)
= 1,95
Отже, при зростанні інвестіцій на 1 грн. ВАРТІСТЬ проекту зростає на 1,95 грн.
4. Визначення внутрішньої норми прибутку - аналітично та графічно
Внутрішня норма прибутку являє собою рівень окупності коштів, спрямованостей на інвестування, и за своєю Божою природою близьким до процентних ставок. Знаходячі ВНП звітність, найти розв'язок рівняння ЧПВ = 0 Щодо ставки дисконтування и .
Величина ВНП візначається методом В«підборуВ».
Послідовно збільшуючі ставку диск...