> ? 4 = 100 +1,8 = 101,8, дБ ? 5 = 101 +2 = 103, дБ ? 6 = 102 +0,3 = 102,3, дБ ? 7 = 95 +1,2 = 96,2, дБ ? 8 = 87 +1,2 = 88,2, дБ
За довідковими даними знайти нормативні значення рівнів звуку і звукового тиску для робочих місць визначити перевищення шуму над нормативними значеннями за формулою
? LN = L? - LN, дБ (2)
де, L? - рівні звуку та звукового тиску на робочому місці вальника, дБ-нормативне значення рівнів звуку і звукового тиску, дБ; (табл. 3 додатка).
? LN1 = 91,5 - 99 = -7,5 дБ
? LN2 = 104 - 92 = 12 дБ
? LN3 = 102,2 - 86 = 16,2 дБ
? LN4 = 101,8 - 83 = 18,8 дБ
? LN5 = 103 - 80 = 23 дБ
? LN6 = 102,3 - 78 = 24,3 дБ
? LN7 = 96,2 - 76 = 20,2 дБ
? LN8 = 88,2 - 74 = 14,2 дБ
3. Підібрати засіб індивідуального захисту від шуму, залежно від величини необхідного зниження рівнів шуму, таким чином, щоб для кожної октавной смуги акустична ефективність засобу ? L з . н.з. була більше величини ? LN. Якщо жоден із засобів не дозволяє виконати цю вимогу, вибирають засіб має найбільшу акустичну ефективність. Акустична ефективність засобів індивідуального захисту наведена в табл. 4 додатки.
. Визначити спектральну характеристику шуму, що діє на вальника за наявності обраного засоби захисту, за формулою:
Lс.н.з = L ? -? L с.н.з., (дБ) (3)
де, Lс.н.з - рівні звуку та звукового тиску шуму, що діє на вальника при наявності засобів індивідуального захисту, дБ;
L? - те ж, при відсутності засобів індивідуального захисту, дБ,
? L с.н.з. - Акустична ефективність засоби індивідуального захисту від шуму, дБ.
с.н.з = 91,5-5 = 86,5, дБ с.н.з = 104-10 = 92, дБ с.н.з = 102,2-20 = ...